30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Šunų nagų priežiūra

Rūpinimasis savo šuns nagais yra labai svarbus priežiūros elementas, į kurį turime reguliariai atkreipti dėmesį, kad nesukeltume nepatogumų savo augintiniui. Mūsų pasiūlyme rasite firminius kirpimo įrankius ir nagų dildes visų dydžių šunims ir kitiems augintiniams.
 

 

 

Kaip dažnai kirpti nagus?

Sunku nustatyti konkretų laiko intervalą, po kurio turėtume griebti nagų žirkles, nes kiekvienas šuo yra skirtingas ir kiekvieno šuns laikas bus skirtingas, tačiau vidutiniškai tai yra apie 2 savaites.

Geriausia žiūrėti, ar nagai stovint liečia grindis. Jei jie atsiremia į jas, stuksena einant ar net lenkiasi, tai aiškus ženklas, kad pats laikas juos apkarpyti.

Aktyvesniems, dirbantiems ir sportuojantiems šunims reikia rečiau apkarpyti nagus dėl to, kad judėdami, pvz., intensyviai vaikščiodami ar bėgdami, jie natūraliai trina nagus į žemę, o tai veikia kaip dildė. Todėl šunims, kurie daugiausia laiko praleidžia uždarose patalpose, reikės kirpti dažniau.

 

Kodėl reguliarus šuns nagų kirpimas yra toks svarbus?

Jei nepaisysime nagų priežiūros, tai turės blogų pasekmių šuniui.

Peraugę nagai sukelia skausmą einant ar bėgant, o laikui bėgant jie pradeda sužaloti letenų pagalvėles, kurios gali gauti infekciją. Kad išvengtų skausmo, šuo pradeda nenatūraliai kišti letenas, o tai lemia sąnarių degeneraciją ir daugelį kitų sveikatos problemų.

 

Kaip pasirinkti tinkamą priemonę?

Žinoma, galite paprašyti veterinaro apkarpyti nagus, tačiau tai yra taip paprasta, kad jūs galite lengvai tai padaryti patys namuose.

Šiam tikslui negalima naudoti įprastų žirklių, nes šuns nagai yra visiškai kitokie nei žmogaus. Jie yra kieti ir ovalūs, todėl jiems prižiūrėti reikalingi specialūs įrankiai, kurie prisitaiko prie nagų skersmens.

Dauguma spaustukų turi metalinę dalį, vadinamąją Saugos sistema, rodanti, iki kurios vietos spausti nagą.

Jei po kirpimo pastebite nelygius ar aštrius paviršius, galite sėkmingai naudoti specialią dildę šuniui, kuri dildina netaisyklingus kraštus.

 

Kaip kirpti nagus?

Tai nėra sunkus užsiėmimas, tačiau verta kuo greičiau pratinti šunį. Tada bus daug ramiau. Pirmieji kartai gyvūnui gali kelti stresą, tačiau laikui bėgant tai taps įprasta. Norėdami iššaukti geras asociacijas, dėl nagų kirpimo procedūros, galite jam duoti skanėstą - tada jis prisimins, kad verta būti kantriam, nes jo laukia atlygis.

Kalbant apie pačią veiklą, ji reikalauja susikaupimo. Šviesių nagų atveju gali būti pastebėta raudona šerdis, virš kurios visiškai neturėtų būti nukirpta.

Šunims su juodais nagais sunkiau matyti, todėl būkite ypač atsargūs. Šerdis gali būti geriau matoma prieš šviesą.

Kai pastebime šerdį, nukirpkite nagą 45 laipsnių kampu į žemę, šiek tiek pakeldami šuns leteną. Jei nepaisant visų pastangų pažeisime šerdį, žaizda turėtų būti padengta talko milteliais.