30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Dubenėliai šunims

Tinkamas šunų maisto vartojimas gali paveikti jo priėmimą ir norą išbandyti. Dubenys ir indai gali derinti praktiškumą ir estetinę išvaizdą, kurią galima pasirinkti butų interjerui. Šiuo metu dubenėlių ar padėkliukų pasiūla yra labai plati, galite pasirinkti iš įvairių medžiagų, formų, dydžių, spalvų ar net numatytų tokių patiekalų naudojimo būdų. Yra keramikos, plastiko, metalo, didelių, mažų, dvigubų, pakeltų ir t.t. Gaminių kainos yra įvairios, todėl kiekvienas ras sau ir savo augintiniui tinkamą. Puikus šunų dubenėlių papildymas bus padėkiukai po jais, rėmeliai, konteineriai pilant. Taip pat galite pasirinkti praktišką ir labai patogų sprendimą - automatines maisto ar vandens tiekimo šėryklas, o kelionės metu - turistinius dubenėlius.

 

Ar yra universalus šunų dubuo?

Taip ir ne. Iš tokio plataus pasirinkimo galite rasti tinkamiausią konkrečiam šuniui, tačiau jis nebus tinkamas visiems keturkojams. Verta pasirinkti dubenį, iš kurio mūsų augintinis valgis, visada bus ypatingas skonis!

Šunų pasirinkimas maistui keičiasi atsižvelgiant į amžių. Vienas dalykas yra tikras, tačiau kartu su savo augintiniu jis turėtų užauginti savo dubenį. Maži šunys ar šuniukai bus patenkinti ne tik mažesniu, bet ir lygesniu paviršiumi.

Plastikiniai dubenys yra pigiausi rinkose. Jie turi unikalių, įvairių formų ir spalvų. Juos lengva valyti ir grandyti maisto likučius. Tačiau jų trūkumas yra mažas stiprumas. Ant jų greitai susidaro įbrėžimai ir įbrėžimai, kuriuose klesti mikroorganizmai, grybeliai, bakterijos. Šiuos dubenėlius reikia dažnai keisti, tačiau maža kaina kompensuoja šiuos nepatogumus. Plastikiniai šunų dubenėliai yra lengvi, todėl jie seka jį kiekvienu šuns judesiu ir gali tinkamai slankioja per pusę virtuvės. Nerekomenduojama į juos pilti vandens. Jų grubus mikro paviršius, drėgmė ir kambario temperatūra yra ideali vieta bakterijoms augti.

Metaliniai dubenys yra pagaminti iš nerūdijančio plieno. Jie pasižymi aukšta estetika ir puikiai dera praktiškai bet kuriame interjere. Lygus paviršius yra patvarus, atsparus įbrėžimams, o tai taip pat padidina jo higieną. Metalinius dubenėlius lengva valyti ir dezinfekuoti, todėl juos galima plauti indaplovėje. Jie dažnai būna su nuimama guma, kad dubuo nejudėtų valgydamas. Tačiau atminkite, kad kai kurie metalų lydiniai gali jautriai reaguoti į šunis. Produktai, padengti nikeliu, gali būti ypač alergiški.

Keraminiai šunų dubenys yra higieniškiausi. Ši medžiaga yra labai patvari ir sunkiausia. Dėl to sunku perkelti ar apversti tokius dubenis. Juos lengva plauti ir valyti, yra saugūs, nekeičia maisto ar vandens skonio, o dar svarbiau - nesukelia alerginių reakcijų. Tačiau būkite atsargūs, nes juos galima lengvai sudaužyti. Siūlomi stilingi keramikiniai dubenys, taip pat galite rasti išskirtinių - rankų darbo.

Kiekvienas iš šių dubenų tipų gali būti patobulintas, pvz., padėjus juos ant platformos. Dubenys ant platformos, stovo ar dedami į specialias jungiamąsias detales ir yra nuimami. Šis sprendimas buvo įdiegtas kai kurių gamintojų, siekiant geriau pritaikyti dubenėlius šunims ir palengvinti maistą besidomintiems. Didelių veislių šunis sunku nusilenkti ant žemės, kartais su standartiniais dubenėliais jie priversti maitintis gulint, o tai nesuderinama su fiziologija ir gali sukelti įvairių komplikacijų. Valgymas iš aukščio taip pat padeda išsaugoti sveiką stuburą, jis neapsunkina jo, ypač gimdos kaklelio stuburo. Tokios dubenų lentynos gali būti labai stilingas interjero papildymas ir padaryti paprastą dubenį buto ornamentu. Kai kuriuos pakilimus galima reguliuoti, taip pat yra prie sienos pakabinamų dubenėlių.

Be to, šunų dubenys gali būti vienviečiai arba kombinuoti. Dvigubi šunų dubenėliai yra praktiški ir patogūs. Jie sumažina valymo laiką ir užima mažiau vietos. Tačiau jie netinka šunims, išsiliejusiems maistu - tada abiejų puodelių turinys greitai susimaišo.

Neseniai atsirado guminiai šunų dubenėliai, vadinamieji turistiniais. Dėl ypatingos medžiagos ir konstrukcijos formos juos galima greitai sulankstyti ir išskleisti. Puikiai tinka vaikščiojant ar keliaujant, nes jie užima labai mažai vietos ir yra lankstūs. Po valgio ar gėrimo tiesiog nuplaukite vandeniu. Tačiau ilgą laiką jų nerekomenduojama vartoti kasdien. Taip pat gali pasikeisti maisto skonis.

Automatai, vadinamieji dozatoriai, gali būti skirti maistui ar vandeniui (vadinamieji fontanai). Jie puikiai tinka užimtiems globėjams, kurie tam tikru metu norėtų pašerti šunis,bet patys to nesugeba. Tokius produktus galima užprogramuoti taip, kad reikiamu metu būtų galima išleisti reikiamą kiekį maisto. Automatiniu tiektuvu galima tiekti sausą maistą, tačiau jie jau tiekiami drėgno maisto rinkai, turintiems papildomą aušinimo funkciją.

Dubenys, lėtinantys maistą, yra tinkami šunų maistui. Per daug gobšus maisto įsisavinimas sukelia oro rijimą ir patekimą į virškinimo sistemą, dėl to susidaro dujos ir netgi gali atsirasti skrandžio susisukimas. Lėtuose dubenėliuose šunims yra įvairių tipų įdėklai, skylės, kurios apsunkina maisto išgavimą. Jie taip pat yra puikus galvosūkis šuniui, todėl galite jį naudoti kaip žaislą ir pridėti prie jo skanėstų.


Maisto priedai

Jie yra praktiškas įtaisas šunų prižiūrėtojams. Dubenėlių padėklai žymiai palengvina valymą po valgio. Kai kurie iš jų yra neslidūs, todėl dubenys neslysta po grindis. Dubenėlių padėklai yra higienos sprendimas šunims, mėgstantiems išsilieti maistą.

Pašarų talpyklos daugiausia skirtos sausiems pašarams. Tvirtas sandariklis padidina laikymo higieną ir leidžia ilgiau išsaugoti maisto aromatą, skonį ir kvapą. Tai taip pat sumažina mikroorganizmų vystymosi riziką pašarų granulėse. Taigi kaupkime atsargas ir supilkime į jas atvirus maisto produktus.

Nepriklausomai nuo pasirinktos medžiago, formos, ar spalvos, gero šuns dubuo turėtų būti stabilus, tvirtas ir leisti lengvai maitintis. Mažesnėms veislėms veiks maži dubenėliai, kurių talpa nuo 300 ml iki 1 l. Kuo didesnis šuo, tuo didesnis dubuo turėtų būti, vidutinėms ir didelėms veislėms nuo 1 iki 2 l, o milžiniškoms- dideli dubenėliai, net 2 - 3. litrų. Verta paminėti, kad plastikiniai dubenys ilgiau laikosi, todėl jie veiks šaltomis dienomis ir vakarais, keramikiniai ar metaliniai dubenys greičiau vėsta - jie neveiks lauke rudenį ar žiemą - kai vanduo gali lengvai užšalti.