30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Šunų durų landos ir tvorelės

Šuns tvorelė yra barjeras, ribojantis jūsų augintinio laisvę patekti į kambarius, kuriuose jis dėl kokių nors priežasčių neturėtų būti. Tokia apsauga yra labai patogi globėjui, tačiau ji taip pat gali būti svarbi atsižvelgiant į augintinio saugumą.

Naminių gyvūnėlių parduotuvėse galima įsigyti įvairių šunų apsauginių tvorelių. Kaip išsirinkti tinkamiausią augintinio saugumui užtikrinti ir namams apsaugoti nuo nepageidaujamos augintinio veiklos?

 

 


Kas yra šuns saugos tvorelės?

„Šunų tvorelės“ yra bendras įvairių tipų durų, atitvarų, tvorų terminas, dedamas prie kambarių įėjimų arba laiptų pagrindo (pasirinktinai - viršuje). Jų tikslas yra atskirti konkrečią erdvę, kad gyvūnas negalėtų jos pasiekti. Taip pat yra durų landos šunims, kurie skirti priešingam tikslui. Jie turi leisti gyvūnui patekti į namus neatidarant durų. Tai nepaprastai praktiškas išradimas, kai norite palikti savo augintinį laisvą judėti tarp namų ir sodo. Tačiau kalbant apie šuns apsaugines tvoreles, dažniausiai tai yra tos, kurios riboja augintinio judėjimą.

 


Kada reikalingos šuns tvorelės?

Daugelis žmonių, šunį traktuoja kaip šeimos narį ir leidžia jam daug nuveikti, įskaitant miegą lovoje. Nepaisant to, yra atvejų, kai turėtumėte apriboti savo augintinio prieigą prie tam tikrų vietų. Dažniausiai tai susiję su paties šuns saugumu ar žmonių, po kurių stogu gyvūnas gyvena, patogumu.

Kartais keturkojai parodo daug „fantazijos“, todėl sunku išnaudoti sąrašą situacijų, kuriose patartina įrengti šuniui apsauginę tvorelę. Gyvūnas neturėtų patekti į vietas, kur jis gali:


● sužeisti save, pvz., virtuvėje gali įsipjauti, nusideginti ir pan.,
● sunaikinti vertingą buitinę techniką - kai jis linkęs kramtyti įvairius daiktus arba netyčia ką nors sugadina,
● bėgti tiesiai iš kiemo (dažnai šlapi, nešvariomis letenomis) į vaikų kambarį ir palikti kūdikiui kenksmingus mikroorganizmus,
● sutrikdyti šeimos narių ramybę - miegant ar lankantis svečiams.

 


Kaip pasirinkti šuns tvoreles?

Šuns tvorelės pasirinkimą pirmiausia turėtų nulemti jo dydis ir temperamentas. Akivaizdu, kad dideli, stiprūs šunys gali lengvai prasiveržti per plastikinę apsauginę tvorelę, o maži - lengvai prasispausti tarp medinės tvoros skersinių.

Kitas klausimas yra kitų šeimos narių patogumas. Apsaugines tvoreles, dėl kurių gyvūnui sunku praeiti, kelerių metų vaikas turėtų lengvai atidaryti. Apsauginė tvorelė šuniui neturi trukdyti žmonėms saugiai jomis naudotis. Svarbu estetiniai aspektai, taip pat tvirtinimo būdas (pvz., jo negalima visam laikui prisukti prie sienos). Iš plataus apsauginių tvorelių asortimento galite pasirinkti tokias, kurios neiškraipys interjero ir net bus jo puošmena.


Kokie yra šunų tvorelės tipai?

Vienas iš rinkoje esančių variantų yra šunų išplėčiamos tvorelės. Jas galima lengvai pritvirtinti (be gręžimo skylių sienoje ar rėme) ir bet kada sulankstyti arba perkelti į kitą vietą. Paprastai modeliai yra reguliuojami, todėl juos lengva pritaikyti prie rėmo pločio. Tačiau ši konstrukcija gali būti nepakankamai stabili didžiausioms veislėms.

Didelių šunų atveju geresnis sprendimas paprastai yra tvirtos, medinės tvorelės, pritvirtintos prie sienos, su viršuje uždaromais vartais. Jų trūkumas gali būti medžiaga, iš kurios jos yra pagamintos - nelabai atsparūs šuns dantims. Jei jūsų augintinis yra linkęs kramtyti buitinę techniką, pasirinkite tvoreles su metaliniais skersiniais.

Plastikinių tvorelių mažiems šunims paprastai visiškai užtenka. Mažiausių veislių atstovams galite pasirinkti net lengvas sulankstomas ar sulankstomas tvoreles, kurias lengva nuimti, kai jų nereikia. Kitas variantas yra įsigyti žemą tvorelę, kurį žmogus gali lengvai perlipti.