30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Šlapias šunų maistas

Šlapias maistas yra puikus jūsų šuns mitybos papildymas. Rinkitės maistą paketėliuose, skardinėse ir indeliuose bei gardžius skonius. Galite pasirinkti šlapią maistą šuniukui, jaunesniam, suaugusiam šuniui ir vyresniam. Perskaitykite, koks šlapias maistas yra geriausias jūsų šuniui, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šlapio šuns maistą, ir patikrinkite, koks maistas jūsų augintiniui patiks labiausiai - putėsiai, gabalėliai želė, o gal paštetas?

 

Šuns maitinimas yra jų globėjų prioritetas. Prieš priimant sprendimą dėl maisto, dažnai užduodami šie klausimai: koks yra vertingiausias maistas ir koks skonis jūsų augintiniui? Ar turėtumėte pasirinkti sausą ar drėgną maistą? Be to, tokio pasirinkimo nepagreitina turimų pasiūlymų dėl pašarų milžiniškumas, tačiau tai neabejotinai suteikia mums galimybę ilgą laiką išbandyti.

Tinkamas šunų šėrimo būdas leidžia jiems išlaikyti gerą būklę, o aprūpinimas visomis maistinėmis medžiagomis užtikrina ne tik gražią augintinio išvaizdą, bet dar svarbiau - sveikatą ir tinkamą vidaus organų funkcionavimą. Aukštos kokybės šlapias aukščiausios kokybės šunų maistas yra visiškai subalansuotas ir sukurtas taip, kad imituotų natūralų šunų racioną.

Gamintojai siūlo visą šlapio šuns maisto spektrą. Tačiau visi jie turi keletą bendrų bruožų ir verta juos žinoti, kad žinotumėte, ką mes teikiame savo augintiniui

Drėgnas šunų maistas gali būti suskirstyti visų pirma dėl prisitaikymo prie:

- amžiaus (maistas šuniukams, senjorams, suaugusiems šunims)

- aktyvumo (darbo šunys, su mažo aktyvumo ar labai didelis, ir pan.)

- sveikatos problemos ( pvz alergija maistui ar odos, netoleravimas, pvz grūdai, nutukimas, inkstų, kepenų ligos ir t.t.)

- gydymas (maistas kastruotiems, maistas po sterilizacijos, sveikimas, ir t.t.)

- gydytojo rekomendacija (t.y. veterinarinis maistas) - vaistinis maistas, kurį rekomenduoja veterinarai ir kurį jie naudoja gydydami augintinius. Tačiau dažniausiai šie produktai yra skirti ir rekomenduojami konkrečiam individui. Jų negalima naudoti atskirai, neprižiūrint veterinarijos gydytojo.

Globėjai gali pasirinkti geriausią ir tinkamiausią pakavimo formą, be kita ko:

- įvairus svoris (100, 200, 400, 800 g ir kt.) - dažniausiai juose vartojamas maistas yra maltos mėsos, gabalėlių želė ar padažo pavidalu. Toks įpakavimas yra pats ekonomiškiausias, atvirą ir nevalgytą galima sudėti į dėžutes ir 2–3 dienas laikyti šaldytuve arba suskirstyti į maišus ir užšaldyti. Jie yra įvairių skonių ir su įvairių rūšių mėsa.

- įvairaus svorio skardinės (indai) (100, 150, 300 g ir kt.) - šioje grupėje rasime išskirtiniausių gaminių. Galima įsigyti įvairių maisto konsistencijų, tačiau putėsiai, pyragai ar želė gabaliukai yra puikūs. Maistas lėkštėse yra patogus būdas, kai nereikia jo dėti į dubenėlius, šuo maistą gali valgyti tiesiai iš pakuotės. Tačiau svoriai dažniausiai naudojami vienam patiekalui, kai šeriami didelių veislių šunys, dėklai yra gana nepraktiški.

- paketėlių (85, 100, 125 g ir kt.) - po skardines, antra dažniausiai pasirenkama pakuotės rūšis. Pašarai paketėliuose yra pavidalo ar gabalėlių pavidalo želė ar padaže ir yra labai patogus sprendimas globėjams. Lengva atidaryti ir duoti šunims, nereikia jokių šaukštų ir yra nedidelė rizika užsiteršti. Tačiau tai yra brangesni produktai nei konservuoti ir su mažesnėmis pakuotėmis - jie tarnauja ilgiau. Didelėms veislėms, kasdieniniam vartojimui, vargu ar jos veiks.

Be to, gamintojai pasirūpino, kad šlapias maistas šunims galės patenkinti net išrankiausius gurmanus. Galite rasti įvairių formų ir konsistencijos, būtent:

- putėsiai su maisto gabalėliais

- maisto gabaliukų želė

- maisto gabalėliai padaže

- malta forma (vadinamoji pietų mėsa)

- paštetas

Visaverčio šlapio maisto, kaip šėrimo būdo, savybės

Šlapio pašaro atsiradimas prasideda panaudotų produktų mechaniniu apdorojimu, o tiksliau malimu. Kitas etapas yra maisto gaminimas ir gauto maisto supakavimas į pasirinktą pakuotę. Paskutinis veiksmas, užbaigiantis procesą, yra sterilizavimas aukštoje temperatūroje nuo kelių iki keliolikos minučių. Šlapias šunų maistas paprastai konservuojamas uždarose pakuotėse. Šis metodas leidžia išlaikyti maksimalią naudojamų ingredientų maistinę vertę, be to, šio proceso dėka gamintojams nereikia pridėti nereikalingų ir dirbtinių konservantų.

Idealų šuns maistą turėtų sudaryti maždaug 85% gyvūninės kilmės produktų (50% mėsos, 20% subproduktų, 15% kaulų) ir 15% augalinės kilmės (10% daržovių, 5% vaisių). Įvairūs maisto praturtinimo priedai pagerina jo skonį. Globėjas gali pasirinkti iš daugybės pašaruose dominuojančių baltymų - sudėtingų, pavyzdžiui: elnienos, stručio, fazano, tokių plačiai prieinamų, pvz., paukštienos, jautienos, kiaulienos; vaisiai, pvz., obuoliai, bananai, avietės, braškės, mėlynės, spanguolės; daržovės, pvz., runkeliai, šparagai, kopūstai, morkos; arba žolelių.

Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į pašaro sudėtį, jis turėtų būti kuo trumpesnis ir paprastesnis. Rekomenduojama vengti grūdų (arba kuo mažiau) ir kuo mažiau aprūpinti angliavandeniais šunis. Šunų maiste turi būti nesočiųjų Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių ir vitaminų, kurie yra būtini tinkamam organizmo funkcionavimui. Mikroelementai, mikroelementai ir abrazyvai yra kiti svarbūs mitybos elementai. Geras maistas neturėtų turėti jokių konservantų, dažiklių ar kvapiųjų medžiagų priedų.

Šlapias maistas be javų turi mažiau angliavandenių nei sausas maistas, turi mažesnę energetinę vertę, tačiau turi daug didesnę drėgmę. Renkantis šlapios, geros sudėties maistą, šuns globėjas yra tikras, kad jis aprūpina savo augintinį reikalingomis maistinėmis vertėmis ir rūpinasi jo sveikata bei būkle. Šuns maitinimas šlapiu maistu daro teigiamą poveikį jo virškinimo ir šlapimo takams. Išsamus receptas su tinkamu gyvulinių baltymų ir gyvulinių riebalų kiekiu pagreitina raumenų audinių regeneraciją, stiprina kaulus ir sąnarius, taip pat pagerina odos ir kailio būklę. Po kelių savaičių tokio šėrimo matomi šuns silueto pokyčiai ir geresnė jo nuotaika. Dėl gerai absorbuojamų ir įsisavinamų ingredientų sumažėja išmatų tūris ir kvapo intensyvumas.

Šlapias ar sausas šunų maistas? Kurį pasirinkti?

Šlapių šunų maisto drėgmė sudaro 70–83%, o sauso - tik 10%. Vandens kiekis maiste yra svarbus elementas, išskiriantis šiuos du maitinimo būdus. Maitinimas šlapiu maistu sumažina dehidratacijos riziką, taip pagerindamas kraujotakos, virškinimo ir šlapimo sistemų darbą. Per mažas vandens kiekis racione gali sukelti vidurių užkietėjimą ir kitas išsiskyrimo problemas. Be to, išgėrus reikiamo skysčio kiekio padidėja šlapimo kiekis, t.y. pagerėja inkstų filtracija, o tai savo ruožtu daro teigiamą poveikį jų sveikatai ir funkcionavimui. Vyresni ir gana jauni šunys turi netvarkingą troškulio centrą, todėl „pamiršta“ gerti, o tai yra tiesus kelias į dehidrataciją. Taigi, maitinant jauniklius, senjorus, šunis, turinčius išsiskyrimo ar šlapimo takų problemų, ypač rekomenduojama rinktis šlapią maistą.

Kitas skirtumas yra grūdų paplitimas pašaruose. Sausuose jų kiekis gali siekti iki 70–80%, o drėgnuose jų gali visai nebūti. Verta prisiminti, kad šuns virškinimo sistema yra pritaikyta rinkti maistą, kuriame gausu gyvūninės kilmės baltymų, o po jų - gyvuliniai riebalai. Tokias medžiagas jie lengviausiai pasisavina ir naudoja. Maistas, kuriame yra didžiausias gyvulinių baltymų procentas, suteikia šuniui pilnumo ir mitybos jausmą. Todėl ilgainiui jie yra efektyvesni ir ekonomiškesni. Turėdamas žemos kokybės maistą, turėdamas nemažą procentą grūdų, tavo augintinis jausis nepatenkintas ir nuolatos norės valgyti.

Taip pat labai svarbus siūlomo šunų maisto kalorijų kiekis. 1 g sauso produkto vidutiniškai suteikia keturis kartus daugiau metabolinės energijos (trūksta kalorijų). Tai reiškia, kad maitinant sportinius ar labai aktyvius šunis, aukštos kokybės šlapias maistas gali būti tiesiog neekonomiškas. O pigesnių ir mažiau vertingų šlapių produktų vartojimas gali baigtis tuo, kad šuo nevalgo tokios didelės maisto porcijos, kad patenkintų energijos ir vitaminų poreikius.

Šunims, turintiems burnos ertmės problemų ar pašalinus dantis, ir vyresniems žmonėms gali kilti skausmas ir diskomfortas, kurie padės išvengti kramtymo ar nebus susidoroti su kietais sauso maisto gabalėliais. Pakeitus jų mitybą iš sausos į šlapią, galima žymiai pagerinti jų gyvenimo komfortą, sumažinti dirginimą burnoje ir padidinti apetitą.

Daug kas priklauso nuo šuns, kiekvienas iš jų turi savo pageidavimus ir mėgstamą maistą. Tačiau paprastai išrankūs individai arba turintys silpną apetitą renkasi šlapią maistą ir jį valgo noriau. Galbūt tai susiję su mažesniu perdirbimu, kurio dėka visi ingredientai yra aromatingesni ir „šviežesni“. Šiuo atžvilgiu tokia mityba panašesnė į natūralią šuns mitybą.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 12
1 2 3 4 5 6 7 8
... 12