30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Šunų antkakliai

Kad jūsų šunui būtų patogu, antkaklis turėtų būti puikiai pritvirtintas, kad kiekvieną dieną pasivaikščiojimai ir jo nešiojimas būtų malonumas jūsų šuniui, o ne nemaloni pareiga. Siūlome platų šunų antkaklių tipų, spalvų ir dydžių pasirinkimą. Galite rinktis iš odinių ir medžiaginių antkaklių, grandinių ir nuo blusų.
 

Kaip išsirinkti tinkamą šuns antkaklį?

Antkaklis yra aksesuaras, kuris kiekvieną dieną lydi jūsų šunį, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą dydį ir tipą. 
 

Koks dydis bus tinkamas?

 
Antkaklis neturėtų būti per mažas ar per didelis, praktiškai tai reiškia, kad jį užsegus, turėtumėte ne per laisvai įkišti du pirštus po antkakliu. Tada augintiniui turėtų būti patogu.

Montuojant antkaklį labai svarbu užtikrinti, kad antkaklis uždengtų du kaklo slankstelius ir jame nebūtų aštrių elementų, kurie galėtų sužeisti šunį (pvz., kniedės).

Jei jūsų šuo yra tokios veislės, kurio kaklas yra išskirtinai subtilus, pavyzdžiui, kurtas, turėtume pasirinkti specialų, tokiai veislei skirtą antkaklį - platų, siaurėjantį link kaklo - jis apsaugo nuo užspringimo.

Mažiems ir vidutinio dydžio šunims geriausias antkaklio plotis yra: 1,5–2 cm, o dideliems - 2,5–4 cm. Labai svarbu pasirinkti plotį, nes per siauras gali skausmingai įsirėžti į odą, o per platus gali trukdyti galvos judesiams.
 

Kokią medžiagą pasirinkti?

Pasirinkimas yra didžiulis, galime rasti antkaklius:
 
  • odinis - tai geras ir patogus pasirinkimas, patogiausia šuniui bus išklota veltiniu. Tačiau jis gali šiek tiek nuspalvinti šuns kailį (jei perkate tamsių spalvų antkaklį). Tai taip pat gali būti bakterijų veisimosi vieta, jį sunkiau išvalyti nei nailono antkaklį.
  • metalinis - labai higieniškas, nesikaupia bakterijų, lengvai valomas, tačiau dažnai būna nemalonus, ypač žiemos pasivaikščiojimų metu. Dėl žemos temperatūros jis gali net nušalti! Kitas trūkumas yra tas, kad jis gali sukelti alergines reakcijas (pvz., nikeliui).
  • medžiaginis arba nailoninis - už prieinamą kainą, jis yra patogus ir praktiškas, dažnai turi patogius tvirtinimo elementus ir dydžio reguliavimą. Lengva išlaikyti švarą. Kalbant apie trūkumus, jis paprastai greitai susidėvi ir lengvai sušlampa.
  • šviečiantis tamsoje - jie yra puikus sprendimas, jei dažnai vedžioji šunį vakarais, jį gali lengvai rasti.
  • nustatantis buvimo vietą - juose yra GPS jutiklis, leidžiantis lengvai sekti savo augintinį, jei augintinis pasimeta.
 

Koks antkaklio tvirtinimas bus tobulas?

Yra keletas populiariausių tvirtinimo elementų tipų:
  • metalinė sagtis - tai puikus pasirinkimas, ji yra patvari. Vienintelis trūkumas yra tai, kad sunkiau pritvirtinama.
  • plastikinė sagtis - labai populiari ir lengvai naudojama, nors jei šuo yra labai energingas, trūkčiodama ji gali sulūžti.
  • antkakliai su reguliuojamu apskritimu, be tvirtinimo - labai patogūs, tačiau einant kyla pavojus atsilaisvinti, todėl šuo gali išsilaisvinti.
  • pusės apkabos antkaklis - tai problemų sprendimas, susijusių su kaklu, pastovaus išsilaisvinimu iš antkaklio. Jis lieka laisvas, kol šuo ramus, o kai pradeda judėti, jis priglunda prie jo kaklo.