30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Šunų kirpimo žirklės

Savarankiškai prižiūrint savo šuns kailį reikia daug žinių ir gerų įrankių. Priklausomai nuo šuns veislės, tinkama jo kailio priežiūra bus kitokia. Yra veislių šunų, kuriems gali ir netgi turėtų būti kerpamas kailis. Būtent jiems ir jų globėjams siūlome aukštos kokybės įrankius - įvairaus tipo žirkles šuns plaukams koreguoti. Galite rinktis tiesias žirkles, retinimo žirkles, suapvalintas žirkles arba saugias žirkles. Sužinokite, koks skirtumas ir ką pasirinkti. Šio tipo procedūrai neturėtumėte naudoti žirklių, skirtų žmogaus plaukams, nes jos gali greitai nualinti, pakenkti šuns plaukams ir sužeisti jo odą.

 

Galimi šunų žirklių tipai:

- Standartinės tiesios kailio žirklės - turėtų būti geriausios kokybės, pagamintos iš tvirtos, nerūdijančios medžiagos. Tiesios žirklės naudojamos visų tipų kailiui kirpti. Jų dydis turėtų būti pritaikytas prie šuns dydžio. Per dideles bus nepatogu naudoti ir jos gali daug lengviau pakenkti mažam, energingam šuniui. Šiomis žirklėmis ir šukomis galite nukirpti plaukus ant nugaros, kojų ir letenų. Tiesios žirklės netinka veido plaukams kirpti. Netinkamas jų naudojimas gali sukelti kailio iškarpymą - „laiptus“.

Retinimo žirklės - specialios žirklės, kurios iš vienos pusės yra tiesios ir lygios, o iš kitos - dantytos. Retinimo žirklės turėtų retinti kailį, jį apkarpyti natūraliai. Jos suteikia kailiui lengvumo ir dirba prie plaukų apimties. Retinimo žirkles yra saugiau naudoti, jos nepadarys skylės plaukuose, nes tai galite padaryti tiesiomis arba suapvalintomis žirklėmis vienu judesiu. Šios žirklės gali būti naudojamos praktiškai bet kurios šuns kūno dalies kailiui kirpti. Tačiau reikia atsiminti, kad plonėjančios plokštės taip pat yra labai aštrios, todėl jas naudodami turėtumėte būti atsargūs.

Suapvalintos žirklės - viena žirklių pusė yra stipriai suapvalinta, o kita - tiesi. Žirklės naudojamos kailiui kirpti puslankiu. Suapvalintos žirklės puikiai tinka kirpti plaukus ant galvos, letenų, kojų, pakaušio ar raukinio. Tačiau, naudodami suapvalintas žirkles, nepamirškite, kad jos, kaip ir tiesios žirklės, gali iškirpti plaukus ir palikti pliką vietą vienu ypu.

Apsauginės žirklės - žirklės, skirtos apkirpti jautrias vietas, kurias lengva sužeisti. Puikiai tinka apkirpti burnos sritį ar letenų pagalvėles. Jos yra gana mažos ir bukais galais. Aštrūs peiliukai leidžia greitai ir saugiai nukirpti plaukus tam skirtose vietose.

 

Kaip kirpti šuns kailį? Ką turėtumėte žinoti prieš pats kirpdamas šuns kailį?

Kirpti šuns kailį visada reikia švariam, išmaudytam (pageidautina likus akimirkai iki procedūros) šuniui.  Naudojant žirkles ant nešvaraus kailio jos pasidaro nebeaštrios ir nebebus tinkamos naudoti.

Prieš nusprendžiant pirkti žirkles, verta prisiminti, kad čia svarbiausia yra darbo kokybė. Apie darbą su žirklėmis visada galite pasikonsultuoti su geru kirpėju, kuris gerai išmano savo darbą.

Ne kiekvienas šuo yra tinkamas atlikti kirpimo procedūrą. Kita vertus, plaukų kirpimas žirklėmis visada yra geresnis pasirinkimas nei šuns nuskutimas plikai. Paprastai tariant - galite kirpti šunis, neturinčius apatinio kailio ir tai negresia blogai ataugti.Šunys, kurių kailį tinka kirpti žirklėmis, yra, pavyzdžiui, maltiečiai, Shih Tzu, pudeliai, jorkai, vesti. Kai kurias vietas galima šiek tiek apkarpyti vokiečių aviganiuose, malamutuose, samojeduose, špicuose. Atminkite, kad šunų kailio kirpimas turėtų padėti išlaikyti higieną, sveikatą ir gerą odos bei kailio būklę. Kailio danga turi daug svarbių funkcijų, todėl visada geriau ją prižiūrėti ir ja rūpintis, o kirpti tik kraštutiniu atveju. Šuns sveikata visada yra svarbiausias dalykas ir to negalima pamiršti.