30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Sausas kačių maistas

Svarstote, kokiu maistu šerti savo katę? Aukščiausios kokybės kačių maistą galima rinktis įvairių skonių, svorio ir pritaikyti prie jūsų katės mitybos. Prieš renkantis verta pasiskaityti ir sužinoti, kas iš tikrųjų yra sausas kačių maistas, kurį galite įsigyti Fera gyvūnėlių parduotuvėje. 

 

Išplėsti aprašymą


 

Tinkamas kačių maistas

Tiek sausas, tiek drėgnas kačių maistas gali būti augintinio maistas. Priimti teisingą sprendimą gana svarbu, nes katės nemėgsta pokyčių. Pripratus prie vienos rūšies kačių maisto, vėliau gali kilti problemų keičiant įpročius.

Visavertis maistas arba visavertis maistas patenkina visų būtinų maistinių medžiagų poreikį. Jo papildomai vartoti nereikia.

Šeimininkas gali rinktis iš įvairių skonių, verčių, tekstūrų ir net formų. Gamintojai siūlo kačių maistą, pritaikytą visų rūšių kačių poreikiams ir individams. Svarbu, kad kačių maistas patiktų katėms, t. y. kad jis būtų valgomas su malonumu ir skoniu, kad jis maitintų katės organizmą ir patiktų kačių globėjams, kurių pasirinkimą rasite Fera gyvūnėlių parduotuvėje. 

 

Sauso kačių ėdalo pasirinkimas

Ieškant tinkamo ėdalo savo katei, geriausia atsižvelgti į maisto tipą. Kačių maisto asortimentą galima suskirstyti į skirtą:

nurodytas katės amžius:

Su šiais poreikiais kačių maistą rasite Fera gyvūnėlių parduotuvėje. 

 

katės sveikatą ir būklę:

  • alergijos, pvz., alergijos maistui ar odai 
  • hipoalerginis mišinys, netoleravimas, pvz., grūdų  ėdalas be grūdų, antsvoris
  • šlapimo takų sutrikimai šlapimo mišinys, inkstų ligos ir kt.

Su šiais poreikiais kačių maistą rasite Fera gyvūnėlių parduotuvėje. katės veikla: 

  • katės, kurios neišeina į lauką
  • katės, kurios išeina į lauką
  • aktyvios

Su šiais poreikiais kačių maistą rasite Fera gyvūnėlių parduotuvėje. ankstesnis kačių gydymas:

  • maistas po kastracijos
  • sterilizacija
  • sveikstant

Su šiais poreikiais kačių maistą rasite Fera gyvūnėlių parduotuvėje. 
Tarp sauso maisto rasite ir veterinarinio maisto. Tai dažniausiai konkrečiam gyvūnui skiriami ir rekomenduojami maisto produktai. Jų negalima pradėti taikyti be veterinarijos gydytojo priežiūros ir aiškių indikacijų. Šį maistą rasite Fera gyvūnėlių parduotuvėje. 

Kačių ėdalo pakuočių dydžiai prasideda nuo mažiausių 300, 400, 500 g, 1 kg ir baigiasi 12, 14, 15 kg maišais.  


Ar verta savo katę šerti sausu maistu? Privalumai

Paruoštuose sausuose mišiniuose yra kondensuotų maistinių medžiagų, todėl net ir nedidelė maisto porcija suteikia reikiamų medžiagų ir kalorijų. Kurdami receptus gamintojai prideda kvapiųjų medžiagų, kad padidintų maisto aromatą ir jį paskanintų. Tokie užpildai gali būti įvairių rūšių grūdai, per didelis kiekis vaisių, daržovių ir žolelių. Tokie elementai padidina angliavandenių ir skaidulų kiekį maiste.


Užimtiems kačių šeimininkams sausas maistas yra labai patogus. Tai praktiškas ir patogus sprendimas. Dideli maišeliai yra ilgaamžiai, juos lengva dozuoti ir naudoti. Paprasčiausiai išpilkite maisto produktus iš pakuotės su matavimo puodeliu ir supilkite juos į dubenį. Tinkamai laikomas sausas maistas - sandariai uždarytas - genda lėčiau ir išlaiko savo skonines savybes. Toks kačių ėdalas neužima vietos šaldytuve ir katės nereikia šerti šaltu maistu. Jautrų uoslės pojūtį turintiems slaugytojams nereikia nerimauti, nes toks maistas yra mažiau aromatingas. Atskirus mėgstamo kačių ėdalo traškučius taip pat galima naudoti kaip atlygį.


 

Kaip gaminamas sausas maistas?

Sausas kačių ėdalas gaminamas naudojant ekstruzijos technologiją. Pirmajame proceso etape visi ingredientai sumalami, o po to aukštoje temperatūroje sumaišomi sausieji ir drėgnieji ingredientai. Verdant išsiskiria ir suskyla krakmolas, kuris būtinas, kad galutinis produktas būtų tinkamos formos. Ekstruderis dideliu slėgiu spaudžia padavimo ritinį ir supjausto jį į reikiamos formos granules. Paruošta masė išdžiovinama ir atvėsinama. Paskutiniame etape traškučiai padengiami aromatiniu sluoksniu. Gamintojai, pridėdami grūdų, pasiekia plastiškumą ir formuoti tinkamą struktūrą. Gaminant sausą maistą masė verdama du kartus, todėl dehidratuojama. Todėl sausame kačių maiste yra tik apie 10 % vandens.

 

Geriausias kačių maistas - koks?

Nusprendus, ar šersime katę šlapiu, ar sausu ėdalu, lieka klausimas: koks yra geriausios kokybės kačių ėdalas?


Maistas, kuriuo šeriame kates, turėtų būti kuo artimesnis tam, kuriuo katės minta laukinėje gamtoje. Evoliucijos metų eiga ir jos nulemtos genetinės sąlygos suformavo ir pritaikė katės organizmą gauti maistinę vertę iš mėsos maisto. Šie prisitaikymai pasireiškia gana trumpu virškinamuoju traktu, tam tikrų virškinimo fermentų trūkumu, energijos gavimu daugiausia iš gyvulinių riebalų ir sutrikusiu troškulio centru. Atsižvelgdami į šias prisitaikymo savybes, rinkdamiesi maistą savo katei, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį - ji turėtų būti kuo trumpesnė ir paprastesnė. Rekomenduojama vengti grūdinių produktų (arba duoti jų kuo mažiau) ir sumažinti angliavandenių kiekį katėms. Pirmoje vietoje sudėtyje turėtų būti mėsa (sveika, su tam tikra procentine sudėtimi), po jos - subproduktai ir galbūt daržovės ar vaisiai. Tačiau svarbu prisiminti, kad vaisiuose yra nemažai cukraus. Gerame kačių ėdale esantys riebalai turėtų būti gyvūninės kilmės, nes tik tokius mėsėdžiai gali suskaidyti ir įsisavinti taip, kad juos įsisavintų. Į katės racioną būtina įtraukti taurino. Paruoštuose maisto produktuose jo kiekis neturėtų būti mažesnis nei 1 000 mg. Taurinas užtikrina tinkamą daugelio katės kūno organų, pavyzdžiui, širdies ir regėjimo, veiklą.


Omega-3 ir Omega-6 nesočiosios riebalų rūgštys ir vitaminai taip pat yra svarbūs kačių maiste, kad palaikytų tinkamą organizmo veiklą. Kiti svarbūs mitybos elementai yra mikroelementai, mikroelementai ir abrazyvai. Gerame kačių ėdale neturėtų būti konservantų, dažiklių ar skonio priedų.


Jei nusprendėte šerti sausu maistu, patartina skatinti augintinį vartoti daugiau skysčių. Dėl vandens trūkumo gali atsirasti šlapinimosi problemų, susidaryti struvito, užkietėti viduriai, pablogėti inkstų filtracija ir apskritai pablogėti savijauta. Skatinti katę gerti vandenį galima, pavyzdžiui, įsigijus vandens fontanėlį. Kurį galite rasti Fera gyvūnėlių parduotuvėje. 


Sausas maistas turi būti laikomas pavėsyje, sausoje vietoje, kambario temperatūroje. Pakuotė turi būti kuo sandariau uždaryta. Dubenėlius reikia kasdien plauti, o nesuvalgytą maistą išmesti ir supilti naują. Katė turi turėti galimybę lengvai gauti šviežio, geriamojo kambario temperatūros vandens. Nusprendus katę šerti sausu maistu, reikėtų ją paskatinti vartoti daugiau skysčių. Maitinkite katę bent tris kartus per dieną, o kuo dažniau, tuo sveikiau.


 

 


REKOMENDUOJAMI STRAIPSNIAI:

Katės mitybos režimo keitimas Kokį maistą gali valgyti katė?

1 2 3 4 5 6 7 8
... 11
-56%
Royal Canin Kitten 10 kg
Royal Canin Kitten 10 kg

**** *

78.39
179.00
1 2 3 4 5 6 7 8
... 11