30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Šlapias kačių maistas

Šlapias maistas yra tikras skanėstas katėms. Skiriame visaverčius ir papildomus maisto produktus. Visavertis maistas yra idealus jūsų katės mitybos pagrindas. Iš turimų variantų nesunku išsirinkti maistą, kuris bus naudingas ir skanus katei, taip pat patenkins katės globėją, jų pasiūlymus galite rasti mūsų gyvūnėlių parduotuvėje Fera.lt. Gerą šlapią kačių maistą, tiekiamą skardinėse, pakeliuose ar dėkluose, galima naudoti be amžiaus apribojimų kaip kasdienį maistą jaunesniems, vyresniems ar suaugusiems gyvūnams. Mūsų gyvūnėlių parduotuvė ypač rekomenduoja "Applaws" irr "Animonda" maistą.

 Visavertis maistas-  tai maistas, kuris patenkina visų pagrindinių maistinių medžiagų poreikį. Jis pritaikytas prie individualių savybių ir yra įvairių skonių. Papildomų papildų nereikia. Papildomas šlapias maistas katėms neturi sudaryti jų mitybos pagrindo. Tai tik skanėstai, papildantys kasdienį maistą. Juose nėra visų maistinių medžiagų arba jų yra per mažai, kad būtų patenkintas dienos poreikis. Tinkamas, subalansuotas ir vertingas maistas užtikrina tinkamą viso organizmo funkcionavimą, maitina jį ir skatina regeneraciją. Aprūpinimas visomis maistinėmis medžiagomis užtikrina ne tik gražią augintinio išvaizdą, bet ir, dar svarbiau, jo sveikatą. Geriausi kačių ėdalai imituoja ir priartėja prie natūralios šių unikalių gyvūnų mitybos, todėl katės instinktyviai juos renkasi ir mėgsta!

Šlapias maistas, nepriklausomai nuo gamintojo, turi keletą bendrų bruožų, kurie jį skiria nuo sauso maisto. Kad pasiektų ir pajustų savo augintinio skonio receptorius, prižiūrėtojas gali ieškoti drėgno maisto iš produktų, pritaikytų:

- katės amžių (maistas kačiukams, nėščioms ar žindančioms katėms, suaugusioms katėms, vyresnio amžiaus katėms).

- jos aktyvumas (katės, kurios neišeina, katės, kurios išeina, aktyvios katės ir t. t.).

- katės, turinčios sveikatos problemų (alergijos, pvz., alergijos maistui ar odai - hipoalerginis mišinys, netoleravimas, pvz., grūdų netoleravimas - maistas be grūdų, antsvoris, šlapimo takų ligos - urinary mišinys, inkstų ligos ir t. t.).

atliktas gydymas (maistas po kastracijos, sterilizacijos, sveikimo ir kt.).

- veterinarinės rekomendacijos (vadinamasis veterinarinis maistas) - veterinarijos gydytojų rekomenduojamas gydomasis maistas, kurį jie naudoja gydydami naminius gyvūnus. Tačiau dažniausiai tai yra individualiai paskirti ir rekomenduojami produktai. Jų negalima naudoti vienų, neprižiūrint veterinarijos gydytojui.

Kiekviena katė turi savo maisto pomėgius. Svarbus kriterijus yra katės šlapio maisto skonis ir konsistencija. Gali būti, kad tam tikras tinkamas maistas nepatinka jūsų augintiniui ne dėl jo sudėties, o būtent dėl vartojimo būdo. Kartais paaiškėja, kad problema neaktuali, pavyzdžiui, susmulkinus maistą, supjausčius jį ar įpylus šiek tiek vandens. Tačiau platus įvairių drėgno ėdalo konsistencijų asortimentas leidžia rasti ir išsirinkti mėgstamiausią: putėsius, putėsius su maisto gabalėliais, vadinamąją maltą mėsą, paštetus, maisto gabalėlius drebučiuose arba padaže.

 

 

Šlapio kačių maisto variantai:

Šlapias maistas skardinėse katėms

- Įvairaus svorio (85, 100, 200, 400 g) konservai - paprastai maltos mėsos, želė gabalėlių arba padažo pavidalo. Tokios pakuotės yra ekonomiškiausios, o atidarytas ir nesuvalgytas skardines galima sudėti į dėžutes ir 2-3 dienas laikyti šaldytuve arba padalyti į maišelius ir užšaldyti, o prireikus paprasčiausiai išimti anksčiau. Skardinės gali būti įvairių skonių ir su įvairių rūšių mėsa. Galima įsigyti ir visaverčių, ir papildomų ėdalų.

Šlapias kačių maistas padėkluose

- Maistas padėkluose (petri lėkštelėse) po 85, 100, 125 g - būna įvairios konsistencijos, bet dažniausiai tai paštetai, putėsiai, gabaliukai padaže. Tai išskirtiniausių produktų grupė. Maistas padėkluose– patogi išeitis, nes jo nereikia dėti į dubenėlius, katės gali valgyti maistą tiesiai iš pakuotės. Svoriai paprastai yra maži, naudojami du ar tris valgius. Yra tiek visaverčio, ​​tiek papildomo maisto.


Šlapias kačių maistas paketėliuose

- Maisto produktai paketėliuose (85, 100, 125 g) - po skardinių antra pagal populiarumą pakuočių rūšis. Maišytas maistas yra pašteto arba gabalėlių želė ar padaže pavidalo ir yra labai patogus sprendimas kačių globėjams. Juos lengva atidaryti ir patiekti, nereikia šaukštų. Tačiau paprastai jie yra brangesni ir mažiau ekonomiški nei konservuoti maisto produktai, be to, juos galima įsigyti mažesnėse pakuotėse - priklausomai nuo konkretaus produkto, jų užtenka dviem-trims porcijoms. Paprastai tai yra papildomi maisto produktai.

 

 

Kokį šlapią maistą savo katei turėtumėte pasirinkti?

Šlapio maisto produktų gamybos procesas prasideda mechaniniu ingredientų apdorojimu, t. y. malimu arba smulkinimu, po to pridedama pasirinktų priedų ir gautas produktas pakuojamas. Paskutinis etapas - sterilizacija aukštoje temperatūroje nuo kelių iki keliolikos minučių.

Šlapi konservuoti maisto produktai dažniausiai konservuojami sterilizuojant. Ši technologija išsaugo didžiausią naudojamų žaliavų maistinę vertę, o jos veiksmingumas reiškia, kad gamintojams nebereikia dėti nereikalingų ir dirbtinių konservantų.

Katėms duodamas maistas turėtų būti kuo artimesnis jų natūraliai mitybai. Evoliucijos metai ir dėl to atsiradęs genetinis polinkis suformavo ir pritaikė katės organizmą gauti maistinę vertę iš mėsos maisto. Šias sąlygas rodo gana trumpa virškinimo sistema, tam tikrų virškinimo fermentų trūkumas, energijos gavimas daugiausia iš gyvulinių riebalų ir sutrikęs troškulio centras. Atsižvelgiant į šias adaptacines savybes, renkantis geriausią maistą, reikėtų atkreipti dėmesį į jo sudėtį; ji turėtų būti kuo trumpesnė ir paprastesnė. Rekomenduojama vengti grūdinių produktų (arba vartoti jų kuo mažiau), kuo labiau sumažinti angliavandenių kiekį katėms ir visiškai atsisakyti cukraus. Pirmoje vietoje turėtų būti mėsa (sveiki produktai, kurių procentinė sudėtis nurodyta), po to - subproduktai ir galbūt daržovės arba vaisiai. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad vaisiuose yra nemažai cukraus.Gerame kačių maiste esantys baltymai ir riebalai turėtų būti gyvūninės kilmės, nes tik juos mėsėdžiai gali suskaidyti ir įsisavinti taip, kad juos suvirškintų. Į katės racioną būtina įtraukti taurino. Paruoštuose maisto produktuose jo kiekis neturėtų būti mažesnis nei 1000 mg, tai yra absoliutus minimumas. Optimaliausias intervalas yra 1500-2000 mg. Taurinas užtikrina tinkamą daugelio katės kūno organų, pavyzdžiui, širdies ir regėjimo, veiklą. Baltymų turėtų būti apie 10 %, riebalų - 7-8 %, angliavandenių - 0-5 %. Drėgno maisto drėgmės kiekis svyruoja nuo 72 iki 83 %.

Šlapias maistas be grūdų turi mažiau angliavandenių nei sausas maistas ir mažesnę energinę vertę, tačiau yra daug drėgnesnis. Kadangi katės retai būna ištroškusios, duodant vandens kartu su maistu sumažinama dehidratacijos rizika.

Gerame gyvūnų maiste neturėtų būti konservantų, dažiklių ar kvapiųjų priedų. Visavertė, subalansuota formulė su pakankamu baltymų ir gyvulinių riebalų kiekiu pagreitina raumenų audinių regeneraciją, stiprina kaulus ir sąnarius, gerina odos ir kailio būklę. Po kelių savaičių maitinimo šiuo būdu pastebimi akivaizdūs katės kūno formų pokyčiai ir geresnė savijauta. Dėl gerai virškinamų ir absorbuojamų sudedamųjų dalių sumažėja išskiriamų išmatų kiekis ir jų kvapo intensyvumas.

 

 

Kodėl šlapias kačių maistas yra geresnis už sausą?

Visų pirma, mišrus kačių maitinimas nerekomenduojamas. Reikėtų nepamiršti, kad sauso maisto pH skiriasi nuo katės skrandžio ar šlapio maisto pH. Todėl tarpas tarp sauso ir šlapio maisto turi būti ne trumpesnis kaip 10 val.

Pagrindinis kriterijus, pagal kurį skiriasi abu maitinimo būdai, yra drėgmės kiekis. Maitinant šlapiu maistu, organizmas drėkinamas, todėl pagerėja kraujotakos, virškinimo ir šlapimo sistemos veikla. Vandens trūkumas maiste gali sukelti vidurių užkietėjimą ir sulėtėjusią žarnyno peristaltiką. Be to, vartojant pakankamai skysčių, padidėja šlapimo gamyba, t. y. pagerėja inkstų filtracija, o tai savo ruožtu teigiamai veikia inkstų sveikatą ir funkciją. Kačiukams, senjorams, katėms, turinčioms išskyrimo ar šlapimo takų problemų, ypač patartina rinktis maitinimą šlapiu maistu.

Kitas svarbus aspektas - grūdų kiekis maiste. Sausame maiste grūdų kiekis gali siekti 70-80 %, o drėgname maiste jų gali visai nebūti. Verta prisiminti, kad kačių virškinamasis traktas yra pritaikytas priimti maistą, kuriame daugiausia yra gyvulinės kilmės baltymų, o po to - gyvulinės kilmės riebalų. Šias medžiagas jie lengviausiai įsisavina ir panaudoja. Maistas, kuriame yra daugiausia gyvūninių baltymų, suteikia katei visavertę mitybą, lengvai virškinamas medžiagas ir sotumo jausmą. Todėl ilgainiui jie yra efektyvesni ir ekonomiškesni. Naudodama prastos kokybės maistą, kuriame yra daug grūdų, katė jausis nepatenkinta ir nuolat norės valgyti.


Sausas kačių maistas yra labiau koncentruotas, todėl jame yra daugiau medžiagų apykaitos energijos. Vidutiniškai 1 g sauso produkto suteikia keturis kartus daugiau kalorijų. Tai reiškia, kad maitinant didelių veislių ar labai aktyvias kates, aukštos kokybės drėgnas maistas gali būti tiesiog neekonomiškas. Maitinant pigesniais ir mažiau vertingais šlapiais produktais, gali atsirasti jų trūkumas, nes katė nesuėda reikiamos didelės maisto porcijos, kad patenkintų ir energijos, ir vitaminų poreikį. Prastesnės sudėties maisto produktų reikėtų duoti daugiau, nes juose esančios medžiagos yra mažiau koncentruotos ir blogiau pasisavinamos.

Vyresnės katės, turinčios burnos ertmės problemų arba po danties pašalinimo, dažnai turi sumažėjusį apetitą. Tai susiję su pablogėjusiu uoslės ir skonio pojūčiu bei skausmu ir diskomfortu, kurį jie patiria kramtydami kietus sauso maisto gabalėlius. Pakeitus sausą mitybą į šlapią, gali labai pagerėti jų komfortas, sumažėti burnos dirginimas ir padidėti apetitas.

Daug kas priklauso nuo konkrečios katės; kiekviena katė turi savo pageidavimus ir mėgstamą maistą. Tačiau paprastai išrankūs arba mažo apetito šunys renkasi šlapią maistą ir jį valgo lengviau. Galbūt tai susiję su tuo, kad jis mažiau perdirbtas, todėl visi ingredientai yra aromatingesni ir "šviežesni". Šiuo požiūriu tokia mityba yra panašesnė į natūralią katės mitybą.

 

 

REKOMENDUOJAMI STRAIPSNIAI:

Teisingas kačių maisto laikymas Katės nutukimas

1 2 3 4 5 6 7 8
... 16
1 2 3 4 5 6 7 8
... 16