30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA

Kamuoliukai šunims

Rinkoje yra daugybė šunų kamuoliukų modelių. Renkantis jį, reikia atsižvelgti į keturkojo dydį ir stiprumą bei žandikaulio sukibimą. Per mažas žaislas gali būti pavojingas - jį galima praryti, tuo tarpu per didelį gyvūną sunku laikyti dantyse.

Kamuolys yra vienas mėgstamiausių šuns žaislų. Vargu ar kuris keturkojis gali tam atsispirti. Šuns kamuolys gali būti skirtingo dydžio, formos, spalvos ir savybių. Žaidimas su juo vaidina nepaprastai reikšmingą vaidmenį tinkamai vystant ir gerinant gyvūną.

 

Šuns kamuoliukas - kokia jo funkcija?

Šuns kamuoliukas turi daug svarbių funkcijų. Žaidimas su ja skatina šunį dėti fizines ir protines pastangas. Be to, tai siejama su galimybe iškrauti sukauptą stresą ir energiją. Dėl to yra mažesnė rizika, kad gyvūnas sugadins namų įranga ar drabužius. Tai taip pat puikiai tinka nuoboduliui atsikratyti. Tai dažnai sutrumpina šeimininko laukimo laiką. Skatina natūralius instinktus, moko vytis ir gaudyti.

 

 

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis kamuoliuką šuniui?

Tiek stacionariose, tiek internetinėse naminių gyvūnėlių parduotuvėse siūlomas itin platus šunų kamuoliukų asortimentas. Renkantis žaislą, šeimininkai pirmiausia turėtų vadovautis saugumu. Kamuolys turi būti pritaikytas pagal fizines šuns savybes - jėgą, dydį ir žandikaulio sukibimą. Nepaisant gamintojų patikinimų, nesunaikinamų šunų kamuolių nėra. Gyvūnas įvairiai veikia žaislą - jis jį graužia ir drasko, žaidžia ant kietų paviršių (pavyzdžiui, akmenų, betono). Pernelyg jautrus subyrės labai greitai, o per kietas kamuolys gali blogai paveikti jo dantis. Geras pasirinkimas yra guminis kamuoliukas su bumbulais, kurie papildomai masažuoja dantenas ir palaiko burnos higieną. Kai kuriuos iš jų galima įsigyti net aromatizuotu variantu. Taip pat verta rinktis žaislus, kurie surinks mažai purvo. Geriau atsisakyti šunų teniso kamuoliukų, prie kurių limpa visi nešvarumai. Be to, kramtant tokį nešvarų žaislą (jo paviršius po kelių dienų primins švitrinį popierių), taip galima visam laikui pakenkti.

 

 

Kokios yra šunų kamuoliukų rūšys?

Girgždantys yra vieni populiariausių. Gana dažnai jie įgauna vinilo „ežiukų“ formą, kurie skleidžia garsą pumpuojant. 10 cm skersmens tokio tipo žaislas kainuos mažiau nei 4 EUR.Dar vienas vertas dėmesio pasiūlymas yra šuns kamuolys su skylute skanėstams, kuris papildomai skatina norą žaisti. Taip vadinamas skanus kamuolys yra ne tik džiaugsmo šaltinis, jame yra grobio, kuris kvepia skaniai, šuo turės jį išgauti, mainais gauna atlygį už gerai atliktą darbą. Gali būti vienos skylės, pro kurias iškrenta maistas. Tai taip pat gali būti ažūriniai. Pasirinkimas priklauso nuo sunkumo lygio - kuo mažesnės skylės, tuo didesnės linksmybės.Kita įprasta atrakcija yra rutulys ant virvelės šuniui, kuris yra įvairių variantų - su vienu, dviem, trim ar net keturiais kamuoliukais. Puikiai tinka kramtyti, kandžioti, gauti ir vilkti. Kamuolius ant virvelės patogu mesti, o šuo juos lengvai gali pasiimti už virvelės. Tokio žaislo kaina yra maždaug 10 EUR.Taip pat verta atkreipti dėmesį į švytinčius šuns kamuoliukus. Jie turi šviesos diodų lemputę, kuri įsijungia šokinėjant, o žaidžiant mirga. Šis elementas papildomai sužadina gyvūno susidomėjimą ir skatina žaisti. Kita vertus, tinginių šunų šeimininkai turėtų atkreipti dėmesį į kamuoliukus su įmontuotu mechanizmu, kuris žaislą judina dinamiškai ir atsitiktinai, skatindamas gyvūną vytis. Tai yra vienas iš brangesnių tokio tipo žaislų. Už juos sumokėsite daugiau nei 15 EUR.