30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Kategorijos

Naujausi tinklaraščio straipsniai:

Kornvalio reksas (Cornish Rex) - Kačių enciklopedija

Šios retos veislės katės, kilusios iš Jungtinės Karalystės, pasižymi kažkuo neįprastu ir dideliu noru prisirišti prie bet kurio namų ūkio nario. Kornvalio reksų šeimoje elegancija neatsiejama nuo nuolatinių išdaigų. Kornvalio rekso gyvybingumas ir humoro jausmas neabejotinai prajuokins visus, tačiau dėmesio ir linksmybių poreikis - ne. Sužinokite, ar ši kačių veislė pavergs jūsų širdį.

 

Kornvalio reksų kačių kailis.

 

Kornvalio reksas - veislės istorija

Kornvalio reksas yra viena iš šiuolaikinių kačių veislių. Tai reiškia, kad jo istorija yra palyginti trumpa, todėl buvo galima užfiksuoti tikslią Kornvalio rekso kačiuko atradimo dieną. Tai 1950 m. liepos 21 d. Kornvalyje. Iš čia kilo antrasis veislės pavadinimas - kornvalio reksas. Pirmasis pavadinimas susijęs su katės kailiu, kuris primena reksų triušių kailį.

Ši veislė buvo atrasta kačių mylėtojos Ninos Ennismore ūkyje minėtame Kornvalyje. Vėžlio spalvos katės Serenos vadoje buvo vienas neįprasto sudėjimo ir neįprastos kailio struktūros kačiukas. Jis labai išsiskyrė iš savo brolių ir seserų bei pačios motinos. Jis buvo labiau panašus į rytietišką katę - ilgomis kojomis, liekno kūno, didele, bet plokščia galva ir didžiulėmis ausimis. Kita vertus, jo kailis buvo žilstelėjęs ir banguotas. Šis raudonai baltas katinas gavo Kallibunkerio vardą ir davė pradžią visai Kornvalio reksų šeimai. Savininkė Nina nuvežė katės patiną atlikti genetinių tyrimų, kurie patvirtino, kad tai buvo savaiminė genetinė mutacija, turėjusi įtakos pirmojo Kornvalio rekso atsiradimui. Veterinarijos gydytojas pasiūlė suporuoti katiną su jo motina Serena, kad mutacija išliktų. Savininkas taip ir padarė, todėl prasidėjo reksų kačių kryžminimas. Iš šio derinio gimė panašaus kūno sudėjimo ir kailio kačiukas Poldhu.

Vėlesniais metais abu patinai buvo poruojami su savo motina, taip pat su Siamo, Didžiosios Britanijos ir Birmos katėmis. 1956 m. mirė Kallibunkeris - pirmasis Kornvalio reksas. Kryžminimas buvo vykdomas tik Poldh mieste. Apie 1975 m. pirmieji šių vadų kačiukai buvo atvežti į JAV. Ten jos buvo kryžminamos su Havanos, Amerikos, Birmos ir Siamo katėmis, t. y. šiek tiek kitokiomis veislėmis nei tos, kurios kryžminamos Jungtinėje Karalystėje.

Vėlesniais metais Kornvalio reksų kačių skaičius ėmė smarkiai mažėti. Taip atsitiko dėl poravimosi sunkumų, mažo kačiukų išgyvenamumo, kačiukų gimimo su tiesiu kailiu, Kallibunkerio mirties ir, svarbiausia, genetinių defektų, atsiradusių dėl giminingo kryžminimo.

1967 m. Jungtinėje Karalystėje kornvalio reksas buvo galutinai pripažintas, 1962 m. - CFA, o 1979 m. - TICA.

 

 Karalystėje kornvalio reksas buvo galutinai pripažintas

 

Kaip atrodo kornvalio reksų veislės katės?

Kornvalio reksas yra viena iš išskirtinio grožio vidutinio dydžio kačių. Lieknas, ilgas ir elastingas kūnas kartu su energinga ir lengva eisena sudaro nuostabų derinį. Kornvalio reksas turi gerai išreikštus raumenis visame kūne. Nugara gali būti šiek tiek išlenkta ir baigtis labai ilga ir plona uodega.

Kornvalio rekso galva yra pleišto formos, o kaukolė suplota. Šios veislės katės akys, kaip ir ausys, yra labai didelės. Tarpas tarp akių yra išgaubtas, o tai neįprasta kitoms kačių veislėms. Akių spalva priklauso nuo katės kailio.


Kornvalio reksų spalva ir kailis

Labiausiai išsiskiriantis kornvalio reksų bruožas yra jų kailis. Jį sudaro tik pereinamieji plaukeliai, nėra apatinio kailio ar kailio plaukų. Tai itin reta savybė kačių ir net šunų pasaulyje! Kailis labai tankus ir trumpas, banguotos tekstūros. Visa tai suteikia kornvalio rekso kailiui minkštą ir šilkinę išvaizdą. Visos spalvos yra priimtinos.

Dėl kryžminimo su įvairiomis kačių veislėmis amerikiečių linija šiek tiek nutolo nuo anglų. Amerikietiškos linijos kornvalio reksai yra šiek tiek stambesni nei angliškos linijos katės. Be to, jų skruostai yra ryškesni. Netreniruotam kačių mylėtojui šie skirtumai bus beveik nepastebimi.

 

 Kociak cornish rex.

 

Kornvalio reksas ir devono reksas - kokie skirtumai?

Ilgą laiką buvo manoma, kad šios dvi veislės yra giminingos. Abu radiniai aptikti netoli vienas kito Jungtinėje Karalystėje - vienas Kornvalio grafystėje, kitas - Devono grafystėje. Abiejų veislių genetinė mutacija buvo savaiminė, tačiau kryžminant kornvalio reksus ir devono reksus buvo gauti jaunikliai su tiesiu kailiu, todėl atmestas bet koks šių veislių ryšys. Iš išvaizdos devono reksai turi ryškesnį sustojimą ant galvos, o visa kaukolė yra pastebimai trumpesnė. Kornvalio reksų ausys yra didesnės ir aukštai pastatytos, o devonų - platesnės. Kornvalio katė taip pat yra didesnė už devono katę.

Skaityti daugiau apie Devon rex katės

 

Kornvalio reksas - simbolis

Kornvalio reksas yra labai protinga ir žaisminga katė. Amžinas juokdarys ir šmaikštuolis, kuris dėl savo empatijos iškart nori pagerinti namų gyventojų nuotaiką. Kornvalio reksas nesirenka vieno globėjo, jis vienodai atsidavęs visai šeimai. Jo draugiškumas ir noras amžinai žaisti yra žavus, tačiau jis gali būti ir varginantis. Šios veislės katėms labai reikia dėmesio, meilės, bendravimo ir stimuliacijos. Be to, jie greitai nuobodžiauja, tampa irzlūs ir gali bandyti užsikabinti taip, kad jų šeimininkams tai nepatiks. Jų rytietiška išvaizda taip pat derinama su tam tikrais charakterio bruožais. Nuobodžiaujantis kornvalio reksas pradės garsiai šaukti ir reikalauti savo, o jei prižiūrėtojas jo neduos - pasiims pats. Taip, Kornvalio reksas visada pasieks tai, ką užsibrėžia. Šios katės greitai perpranta žmogaus elgesį, akimirksniu išmoksta, pvz., atidaryti spintas, duris, atplėšti paketus. Čia reikia turėti akis aplink visą galvą. Namuose, kuriuose gyvena kornvalio reksas, būtina turėti interaktyvių žaidimų katei ir įvairių žaislų, kuriuos katė gali, pavyzdžiui, aportuoti. Reksai taip pat nuostabiai šokinėja, todėl be tinkamo draskyklės stovo negalės pajudėti. Kornvalio reksas gerai jausis namuose su vyresniais vaikais. Dėl savo gyvo ir žaismingo charakterio jis neatsiliks nuo vaikų ir suteiks jiems daugybę priežasčių juoktis.

Rinkdamiesi Kornvalio reksą, apsvarstykite galimybę įrengti voljerą arba pasivaikščioti su pavadėliu. Tai suteiks jūsų katei papildomos stimuliacijos ir saugią aplinką. Tačiau nepamirškite, kad kornvalio reksas greitai pripras prie tokių gėrybių ir jų reguliariai reikalaus. Be to, dėl vieno kailio kornvėjų reksas gali lengvai sušalti ir peršalti, todėl būtina riboti jo buvimą lauke.

 

Taip pat skaitykite: Geriausio kačių voljero kūrimas - taisyklės, patarimai

Kornvalio reksų katė su diržais.

 

Kornvalio Reksas ir alergijos

Kornvalio rekso vienspalvis kailis turi tik pereinamuosius plaukelius. Tokia kailio struktūra reiškia, kad šios veislės katės labai mažai šeriasi, daug mažiau nei kitų veislių katės.

Alergenai, esantys katės seilėse ir kitose išskyrose, pasiskirsto po visą kačių kailį, kai jos prausiasi. Mažiau slenkant plaukams, plaukiojantiems po butą, sumažėja simptomų, kuriuos patiria alergiški žmonės, intensyvumas. Tačiau prieš įsigyjant Kornvalio rekso katę patartina susitarti dėl ilgesnio vizito pas veisėją, kad būtų galima įsitikinti, ar iš tikrųjų išsivystys alergija.

 

Kociak cornish rex. 

 

Kornvalio reksas - kaina

Kornvalio rekso katė kainuoja apie 4000-4500 zlotų. Dėl brangaus ir sudėtingo šių kačių veisimo reksų kaina yra didelė. Kornvalio reksų kailis banguotas dėl recesyvinio geno. Kad šis genas būtų perduotas vėlesniems kačiukams, jį turi turėti abu tėvai. Be to, veislės dydis nėra didelis, todėl, norėdami išvengti inbrydingo, veisėjai turi tikrinti kates iš skirtingų pasaulio dalių.

Be Kornvalio rekso kačiuko pirkimo kainos, dar reikia sumokėti už kačių kraitelį, kuris gali siekti apie 1 000 zlotų. Daugiausia dėl tinkamo draskymo stovo ir geros kokybės drėgno maisto katėms. Kornvalio rekso mėnesio išlaikymo išlaidos yra apie 200 zlotų.
Karolina Łuszczyk