30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Maistas veisliniams šunims

Kiekvienas šuo yra skirtingas, kiekvienas šunų laikytojas tai žino. Tačiau be lengvatų ir skirtumų tarp individų, akivaizdžių pokyčių yra ir šunų veislėse. Jie turi skirtingas genetines sąlygas ir buvo auginami skirtingomis sąlygomis. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad kiekviena veislė turi polinkį į kitus sveikatos sutrikimus, o norint jų išvengti, maistas, kurio sudėtyje yra veikliųjų ingredientų, turėtų būti skiriamas specifiniams poreikiams.

Konkrečioms veislėms yra daugybė visaverčių maisto produktų - mažų, vidutinių, didelių ir milžiniškų, nes kiekvienam reikalingos šiek tiek skirtingos maistinių medžiagų, ypač mineralų, proporcijos.

 

Kokį maistą pasirinkti mažų ar didelių veislių šunims?

Mažų veislių ir didelių ar milžiniškų veislių šunų kūno svoris gali skirtis net iki 50 kg. Tai yra didžiulis šuns dydžio pasikeitimas, ir dėl suprantamų priežasčių jis turi skirtingus maisto reikalavimus. Kiekviena amžiaus grupė - šuniukai, suaugę šunys, senjorai - iš skirtingų veislių turėtų būti maitinami skirtingai. Laimei, gamintojai palengvina mūsų užduotį ir siūlo maistą, pritaikytą kiekvienam šuniui ir jo gyvenimo etapui.

Šuniukams reikalingas maistas, kuriame yra daug baltymų ir riebalų. Didelių veislių šuniukų baltymų atsargos turėtų būti ribotos, kad jų augimas neįvyktų per greitai ir nesukeltų vystymosi sutrikimų. Čia svarbus kalcio ir fosforo santykis, kuris, stebėtinai, turėtų būti mažesnis nei mažų veislių. Tai leis gerai ir sveikai vystytis skeleto sistemai. Mažos veislės šuniukai neturi tokių griežtų mitybos taisyklių ir nerekomenduojami baltymų ir riebalų limitai.

Visų rasių senjorams dėl lėtesnės medžiagų apykaitos reikia mažiau energingo, bet vienodai subalansuoto maisto. Gyvūniniai baltymai, riebalai ir priedai turėtų būti gerai virškinami po truputį termiškai apdorojant. Priklausomai nuo veislės, jūsų šuniui reikės šiek tiek pakeisti vitaminų ir mineralų santykį.

Maistas suaugusiems grynaveisliams šunims yra viena didžiausių rinkoje esančių maisto grupių. Suaugusiems šunims reikia mėsos pagrindo, gerai subalansuoto maisto, kuris aprūpintų visomis maistinėmis medžiagomis proporcingai.

Grynaveislių šunų maistas parenkamas atsižvelgiant ne tik į poreikius konkrečiu šuns gyvenimo etapu, bet ir į jo dydį - didelės veislės šuo, pvz., Vokiečių aviganis, turėtų būti kitokios mitybos nei mažos veislės šuo, pvz., Jorkšyro terjeras, ir pagal jo kailio ilgį. Skirtumai bus matomi analitinėje produkto sudėtyje. Kadangi kiekvienas šuo, nepriklausomai nuo veislės, yra mėsėdis, todėl visi jie turėtų valgyti mėsą. Vėliau, atsižvelgiant į specifinį poreikį (pvz., ilgus plaukus, blogą būklę, trumpas kojas ar polinkį į sąnarių ligas), šie maisto produktai turės skirtingą mineralų kiekį, sumažės / padidės aminorūgščių kiekis ir bus pridėta tam tikrų medžiagų.

Šlapias ar sausas maistas?

Maisto formos pasirinkimas turi atitikti tiek globėją, tiek šunį. Sausas maistas yra patogesnis patiekti ir užtenka ilgiau. Šlapias maistas šunims geriau tinka ir yra švelnesnis, todėl akivaizdu, kad jį rinkitės su vyresniais, sergančiais, išrankiais ar jaunais šunimis. Veislės, linkusios į inkstų ligas, taip pat turėtų būti šeriamos šlapiu maistu, kad kūnas būtų hidratuotas. Didelėms ir milžiniškoms veislėms šerti gali būti ekonomiškesnis sausas pašaras. Aukštos kokybės jie greitai pasotins jūsų šunį, o didelių maišų užteks šiek tiek ilgiau nei skardinių.

Grynaveislių šunų maistas taip pat yra skirtas tam tikros veislės šunims. Yra labai aktyvių, sportiškų, darbingų veislių, bet ir tokių, kurios paprastai būdingos kompanijoms, mėgstančioms likti daugiausia ant sofos. Abiem atvejais pašarų sudėtis bus skirtinga. Skirtingas kaloringumas ir suderinami ingredientai.

Visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į individualius šuns mitybos reikalavimus. Kiekvienas yra skirtingas ir net veisle yra gana skirtingi individai.