30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Kategorijos

Naujausi tinklaraščio straipsniai:

Birmos katė - Kačių enciklopedija

Birmos katė, dar vadinama birmiete arba birmiete, turėjo įtakos daugelio kitų kačių veislių sukūrimui. Netradicinė, šiek tiek rytietiška išvaizda ir atsidavimas savo prižiūrėtojui pelnė daugybę gerbėjų Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje. Tačiau iš pradžių ši veislė dažnai buvo painiojama su Tailando ir Siamo katėmis. Sužinokite daugiau apie Birmos kates ir sužinokite apie jų unikalias savybes. 

Birmos sabalinė katė.

 

Birmos kačių veislės istorija

Birmos katės yra viena iš šiuolaikinių veislių, nors pirmieji įrašai apie jas datuojami maždaug 1400 m. Birmos katės gyveno Birmoje, Tailande ir kitose Pietryčių Azijos šalyse, kur buvo išskiriamos greta koratų ir Siamo kačių.

XIX a. Didžiojoje Britanijoje kilo Birmos kačių bumas, tačiau tuo metu buvo manoma, kad jos yra tamsesnė Siamo kačių atmaina ir buvo su jomis kryžminamos. Dėl to visiškai pasikeitė Birmos kačių išvaizda ir charakteris Anglijoje. Vėliau veisėjai bandė atkurti pirminį veislės modelį, tačiau iki šiol britų linija skiriasi nuo amerikiečių linijos.

Oficialiai teigiama, kad šiuolaikinė veislė atsirado 1930 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vienas Siamo kačių gydytojas ir veisėjas, keliaudamas į Birmą, kad padidintų savo veislinių kačių genofondą, į JAV parsivežė tamsiai rudą katę. Atlikęs mokslinius tyrimus jis nustatė, kad ši katė yra Birmos ir Siamo veislių mišrūnė, arba dabartinė Tonkinezijos katė. Veisėjas taip norėjo išsaugoti unikalias savo katės savybes, kad nusprendė ją derinti su tamsesnio atspalvio Siamo katėmis, kartu tęsdamas genetinius tyrimus. Kad genotipai išliktų, jis įvedė inbrydingą, t. y. poravimąsi šeimoje. Tokios priemonės sukėlė kačių sveikatos komplikacijų, tačiau tikslas buvo pasiektas - Birmos kačių išvaizda ir charakteris išliko. Vėlesniais metais genofondą papildė iš Birmos importuotos katės.

1958 m. veislę pripažino CFA.

 

Birmos alyvinė katė. 

 

Kaip atrodo Birmos katė?

Šios katės yra vidutinio dydžio, tačiau turi gana masyvius kaulus ir išvystytus raumenis. Dėl tokios konstrukcijos katė yra sunkesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. "Burma" turi tiesią nugarą ir plačią krūtinę. Kojos vidutinio ilgio, raumeningos, baigiasi mažomis letenomis. Uodega tiesi.

Birmos katės galva yra pleišto formos, bet palyginti trumpa - ji labiau primena britų, o ne rytiečių katės galvą. Stiprus apatinis žandikaulis ir gerai išreikštos vibrizacijų pagalvėlės. Ausys didelės, plačios, užapvalintais galais, plačiai išsidėsčiusios. Birmos katės akys turėtų būti geltonos arba gintarinės spalvos. Pagal akis tikrai galima greitai atskirti Tailando ir Birmos kačių veisles - be spalvos, svarbiausia yra tai, kad Birmos katės akys yra plačiai išsidėsčiusios, o akių vokai - viršutiniai tiesūs, o apatiniai užapvalinti. Tailandiečių akys yra apvalios, arti viena kitos ir mėlynos spalvos.

Dėl Birmos kačių istorijos susiformavo dvi veisimo linijos - Amerikos ir Didžiosios Britanijos. Amerikos Birmos katės yra stambesnės, tvirtesnio kūno sudėjimo, su didesne ir apvalesne galva. Britų versija labiau primena rytietiškas kates, kurių galva įkomponuota į trikampį.

 

Birmos kačių spalvinimas

Birmos katės turi gražų, blizgantį kailį. Plaukai trumpi ir glaudžiai prigludę prie katės kūno. Leidžiama Birmos katės spalva priklauso nuo felinologinės organizacijos. Labiausiai paplitusios yra šios:
 • Birmos taškinė katė (bet daug tamsesnė nei Siamo taškinė katė)
 • Birmos sabalinė katė
 • Birmos šokoladinė ir juoda
 • Birmos alyvinė katė
 • Birmos mėlynoji katė
 • Birmos mėlynoji katė


Šiai kačių veislei būdingos naujos spalvos, pavyzdžiui, šampano, vėžlio kiauto, raudona, kreminė ir kitos. Tačiau kai kurių iš jų nepripažįsta felinologų organizacijos.

 

Šampaninė Birmos katė.

 

Birmos katės priežiūra ir ligos

Norint, kad Birmos katės kailis būtų blizgantis ir šilkinis, svarbu tinkamai maitinti katę. Šias kates reikėtų šerti aukštos kokybės mėsingu kačių maistu arba BARF kačių maistu. Birmos katės gali būti irzlios, jei ankstyvuoju gyvenimo etapu jos nebuvo gerai socializuotos ir nesusipažino su naujais skoniais.


Birmos katės kailio priežiūra nėra sudėtinga. Kartą per savaitę verta katę šukuoti tankiu šerių šepečiu arba pirštine, kad būtų galima surinkti negyvus plaukus. Reguliarus katės nagų kirpimas neleis jai užsikabinti už namuose esančių medžiagų.

Deja, Birmos katės sveikata nėra stipri. Veislė turi polinkį sirgti genetinėmis ligomis, ypač amerikiečių kačių linija. Dažniausios Birmos kačių ligos:

 • glaukoma
 • akmenys šlapimo pūslėje
 • gingivitas, ypač keičiant dantis
 • kaukolės deformacijos
 • širdies ligos
 • inkstų ligos

 

Kaip Birmos taškas.

 

Birmos katė - charakteris

Birmos katės mėgsta būti dėmesio centre. Jis puikiai sutaria su didelėmis šeimomis su vaikais, katėmis ar net kitų rūšių gyvūnais. Tačiau jam taip pat reikia vietos, kur galėtų pailsėti. Todėl bute būtina įrengti aukštą, sudėtingą draskyklę ir gultus - geriausia aukštai. Birmos katės yra gyvybingos ir noriai žaidžia, bet greitai nuobodžiauja. Žaidimas turi būti įvairus ir įdomus, kad katė galėtų patenkinti savo gyvybingą temperamentą. Bus gera idėja sukurti "pasidaryk pats" kačių žaislus, kuriuos pasigaminti gali būti smagu visai šeimai. Nenuoramos Birmos katės bus triukšmingos ir sukalbamos. Joms šiek tiek trūksta iki garsių Siamo kačių, bet jos tai kompensuoja savo būdingu skardžiu miauksėjimu.

Kam Birmos katė nebus geras kompanionas? Žinoma, užimtiems žmonėms, kurių dažnai nebūna namuose. Šiai kačių veislei reikia žmogaus dėmesio, didelės savo bandos ir šiek tiek lepinimo. Birma yra labai ištikima katė, stipriai prisirišusi prie savo šeimos ir suformavusi tvirtą prieraišumą.

 

Birmos katė - kaina

Birmos katės kačiukas kainuoja apie 1000 eur. Lietuvoje ši veislė nėra tokia populiari kaip Jungtinėje Karalystėje ar Amerikoje, tačiau yra ir gerų bei patikimų veisėjų. Tik kačiuko laukimo laikas gali būti ilgesnis, priklausomai nuo veislyne planuojamų vadų.

Mėnesio išlaidos Birmos katės išlaikymui siekia apie 40 eur. Vis dėlto turėtumėte pasiruošti nemažai pinigų katės gydymui, kurie gali iškristi tada, kai mažiausiai to tikitės. Atminkite, kad Birmos katės serga tam tikromis veislei būdingomis ligomis.

Labai svarbu pasirinkti gerą veislyną ir nesusivilioti maža Birmos kačiuko kaina, kurią gali pasiūlyti pseudoverslininkai. Rinkdamiesi konkretų veislyną, būtinai jame apsilankykite ir paprašykite veisėjo pateikti kačiuko tėvų ir vėlesnių kartų genetinių tyrimų rezultatus.

 

Birmos kačiukai. 

 

Burmos katė ir panašios veislės

Birmos katės dalyvavo kuriant daugybę kačių veislių, todėl kai kurie bendri bruožai iš pirmo žvilgsnio gali sukelti painiavą tarp veislių. Birmos katės buvo naudojamos šioms veislėms atkurti arba sukurti:

 • trumpaplaukės britų katės
 • Kornvalio reksai
 • Devono reksai
 • Bombėjaus katės
 • Tonkinės katės
 • Trumpaplaukės egzotinės katės
Karolina Łuszczyk