30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Šuns ir katės maitinimas. Kaip į savo augintinio racioną įvesti naują maistą?

Kiekvienas šuns ar katės šeimininkas bent kartą susidurs su mintimi pereiti prie kitokio maisto ar praktiškai pakeisti savo augintinio maistą. Tai gali būti susiję su šuniuko / kačiuko paėmimu, maisto netoleravimu, ligomis ar noru pakeisti jūsų augintinio mitybą į geresnę. Nepriklausomai nuo situacijos, verta žinoti taisykles, leidžiančias lengviausiai pakeisti šuns ar katės maistą kitu.

Neteisingas naujo maisto įtraukimas į augintinio racioną gali sukelti neigiamų padarinių laviną, atsirandantį dėl virškinimo trakto sutrikimų, vėmimo, pilvo skausmo, odos alergijos.

  Netinkamai maitinant šunis, pakeitus maistą, šuniui gali sukelti viduriavimą. Štai kodėl taip svarbu teisingai įvesti naują maistą.

 

Pristatome naują šunų maistą

Šuns maisto keitimas turėtų būti atliekamas palaipsniui ir lėtai, atsižvelgiant į vadinamąjį pereinamąjį laikotarpį. Jo tikslas yra pripratinti organizmą prie naujo maisto, ypač virškinimo sistemą. Dėl to sumažėja pilvo skausmo, viduriavimo, vėmimo rizika šuniui ar katei. Pereinamasis laikotarpis turėtų trukti nuo 5 iki net 10 dienų. Priklausomai nuo paties augintinio ir jo tolerancijos naujam maistui, galime šiek tiek paspartinti procesą ar jį pratęsti. Visą laiką stebėdami augintinio reakciją.

 

Keičiant sausą maistą tik pagal prekės ženklą ar skonį, rekomenduojama procesą vykdyti:

 

Per pirmąsias 2 - 3 dienas maitindami naują šunų maistą, supilkite apie 10–25% naujo maisto ir 90–75% esamo maisto. Kiekvieną dieną didindami naujojo dalį. Per kitas 2-3 dienas po pusės maisto 50–50%. Jei nėra trikdančių simptomų, galime nustoti maišyti maistą ir duoti šuniui 80 - 100% naujo ir tik minimalų esamo maisto kiekį.

 

Kaip pakeisti savo šuns maistą į sausą?

Šuniui perėjimui prie sauso maisto reikia šiek tiek daugiau šeimininko kantrybės. Sausas maistas paprastai yra mažiau aromatingas nei šlapias, be to, jo tekstūra iš pradžių gali nepatikti išrankiems šunims. Tačiau yra keletas gudrybių, padedančių jūsų šuniui priimti šią naują maisto formą:

 

  • Maišykite sausą maistą su mėgstamu šlapiu maistu
  • Į sausą maistą įpilkite šiek tiek vandens, kad jis suminkštėtų
  • Granulių užpylimas padažais šunims - jų galima įsigyti naminių gyvūnėlių parduotuvėse
  • Sauso maisto papildymas trupučiu gyvulinių riebalų, pvz., žąsų taukais
  • Pridedami šiek tiek žolelių, tokių kaip švitrūnas, arba dumbliai - spirulina

 

Jei šuo priima sausą maistą, pereinamojo laikotarpio nereikia. Jūs galite nedelsdami duoti savo šuniui sausą maistą, šlapią maistą palikdami, pvz., kaip vieną iš dienos valgymų.

 

 

PASIRINKITE ŠUNŲ MAISTĄ BE GRŪDŲ

 

 

Keisdami maistą, visada turėtumėte atidžiai stebėti savo šunį ar katę ir reaguoti, kai tik atsiranda nerimą keliantys simptomai. Tai gali būti, pavyzdžiui:

 
  • Apatija.
  • Nenorėjimas žaisti ar pasivaikščioti.
  • Kontakto vengimas.
  • Viduriavimas.
  • Vėmimas.

 

Naujo šunų maisto įvedimas turėtų būti atliekamas lėtai ir palaipsniui, atsižvelgiant į pereinamąjį laikotarpį.

 

Šuns viduriavimas pakeitus maistą?

Atminkite, kad sėkmė pakeisti šuns maistą nauju ar visiškai kitokiu mitybos būdu labai priklauso nuo ankstesnio maitinimo tipo - jo kokybės ir dažnio.

 

Šuniui, ilgą laiką vartojančiam nevertingą ar mažai vertingą maistą, reikia daugiau laiko prisitaikyti prie geresnės kokybės maisto. Dažniausiai su tokiomis situacijomis susiduria šunys, maitinami grūdų produktais, kai šių šunų virškinimo sistema buvo labai apkrauta ir jiems reikia atsinaujinimo. Šuns viduriavimas pakeitus iš prastesnio į geresnį maistą yra virškinimo valymo požymis. Tada šuns judėjimo procesas gali būti sulėtėjęs. Tačiau jei situacija trunka ilgiau nei dieną, turėtumėte nuvežti savo šunį pas veterinarą.

 

Viduriavimas katėje, pasikeitus maistui, gali atsirasti, jei perėjimo tempas yra per greitas arba, kaip tai daroma su šunimis, pereinant nuo prasto maisto prie geros kokybės maisto. Priešingai, šlapias kačių viduriavimas yra dažnesnis nei sausas kačių viduriavimas. Taip yra dėl žymiai didesnės šios rūšies maisto drėgmės ir didesnio kačių polinkio dehidratuoti. Apie kačių maitinimą šlapiu maistu daugiau parašysime atskiroje temoje.

 

Šunys ir katės geriausiai prisitaiko ir gerai toleruoja maistą, kuriame yra daug mėsos, be daug nereikalingų užsikimšimo priedų. Didelis baltymų, riebalų ir nedidelis angliavandenių kiekis yra raktas į šuns ir katės sveikatą ir tinkamumą. Rinkdamiesi maistą, mes turime jį pritaikyti prie konkrečių poreikių, tačiau dažniausiai pagal individualius poreikius, įskaitant skonio reikalavimus. Naujos, geresnės mitybos poveikis bus matomas maždaug po 4 savaičių, todėl nerekomenduojama dažniau keisti savo augintinio meniu. 

Karolina Luščik