30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Skanėstų parinkimas šuniui

Mūsų šuniuko dietos pagrindas yra visavertis maistas. Priklausomai nuo to, kaip nuspręsime, tai bus sausas ar drėgnas maistas. Tokia mityba yra skirta aprūpinti būtinomis maistinėmis medžiagomis ir statybinėmis medžiagomis, kurios padės palaikyti gerą šuns būklę ir sveikatą. Daugelis iš mūsų, be pagrindinio kasdienio maisto, norėtų patiekti savo augintiniui šiek tiek kitokių skonių. Šunims svarbu, kad jie būtų aromatingi ir skanūs, o šeimininkams - sveiki. Galite rasti produktų, kurie atitinka abiejų pusių reikalavimus. Tik verta žinoti, kaip tai padaryti ir ko ieškoti.

Tinkamai parinkti skanėstai, be mitybos įvairinimo, gali teigiamai paveikti ir kitus šuns gyvenimo aspektus. Tinkama tekstūra padeda palaikyti gerą burnos higieną, forma, suderinta su šunų žandikauliais, padeda treniruoti raumenis ir masažuoti dantenas, taip pat patenkina kramtymo ir graužimo poreikį. Sveikas ir natūralus skanėstas gali papildyti maistą vertingais mikro ir makro elementais, o pasirinkus tinkamus gyvulinės kilmės baltymus, jie puikiai tinka alergiškiems šunims. Suteikdami šuniui mėgstamų užkandžių, sustiprinsime ryšį, ypatingai kaip šuniukas vis dar jaunas.

Mišrūnas bando kąsti didžiulį kaulą. Šunys neturėtų būti šeriami virtais kaulais ypatingai su prieskoniais. Šunims gali būti duodami mėsos kaulai, t. y. neapdoroti su daugybe mėsos.

Kokie skanėstai šuniui?

Skanėstai gali skirtis, įskaitant forma, skoniu, dydžiu, konsistencija, maistine verte, taip pat jo funkcionalumu. Norėdami susisteminti spalvingą skanėstų pasaulį, galime juos suskirstyti į:

  • natūralius, t. y. sveikiausia forma, biologiškai tinkama šunų fiziologijai. Toje grupėje yra daug maistinių medžiagų, kurias lengviausiai pasisavina mėsėdžių kūnas. Dėl silpno terminio apdorojimo šie skanėstai turi gana stiprų, mėgstamų keturkojų, kvapą ir skonį. Natūralūs skanėstai, tai: džiovintos mėsos skanėstai, ragai, gyvūnų odos raiščiai, prieskrandis, džiovintos ausys ar kitos dalys ir organai. Jie gali būti įvairių gyvūnų rūšių - žuvies, elnienos, paukštienos, jautienos ir kt. Priklausomai nuo kilmės ir perdirbimo, šių skanėstų riebalai, baltymai ir mineralai skirsis. Tačiau visi jie daro teigiamą poveikį šuns sveikatai ir gerovei. Jie turi vertingiausias aminorūgštis, kurias lengvai pasisavina šunys.
  • grūdų skanėstai, gražiai pagaminti saldūs skanėstai, sausainių, pyragų formos, jie teikia angliavandenius, kurie neturi daug naudos sveikatai.
  • specializuoti skanėstai - gamintojai taip pat siūlo skanėstus, skirtus šunims, kurie turi rimtesnių problemų, pvz., burnos higiena, silpni sąnariai ar turi problemų su virškinimu. Būna skanėstų su augalų ekstraktais, pavyzdžiui, iš mėtų, kad atgaivintumėte kvėpavimą arba iš specialių ingredientų, skirtų valyti dantų apnašas.

Svarbiausia- skanėstų sudėtis

Šiandien siūlomos spalvingos užkandžių pakuotės, turinčios žavią ir malonią išvaizdą, vilioja jas dovanoti savo augintiniams. Tačiau verta atkreipti dėmesį į pakelio nugarėlę ir atidžiau pažvelgti į sudėtį. Daugelyje dažniausiai patiekiamų skanėstų kaip pagrindinis ingredientas naudojami grūdai. Šunims, kaip mėsėdžiams, reikalinga aukštos kokybės mėsa, kad jų organizmas tinkamai veiktų. Visavertis ir šviežias maistas yra tinkamas patiekalas ir jo papildas. Tai teikia daugybę mikro ir makro elementų, vitaminų ir statybinių komponentų.

Kuo trumpesnė ir paprastesnė skanėstų sudėtis, tuo geriau. Pirmoje vietoje visada turėtų būti mėsa arba jos dariniai. Mažas jos kiekis skanėste, tai šuniukui kaip greitas maistas, turėdamas nedidelį mineralų kiekį, tuo tarpu daug kalorijų ir daug užkemšančių komponentų. Neverta pirkti skanėstų, kuriuose pilna konservantų, dažiklių ar kvapiųjų medžiagų. Šunys nėra prisitaikę prie tinkamo tokių produktų virškinimo, jie sutrikdo visą mineralų apytaką, tada gali priaugti svorio ir dar svarbiau - visos alergijos - nuo odos (niežėjimas, šašai, bėrimai ir kt.) iki maisto (pilvo pūtimas, pilvo skausmas, viduriavimas ir kt.). Todėl svarbiausias kriterijus renkantis skanėstus savo augintiniui, visada turėtų būti sudėtis. Priklausomai nuo šuns poreikių, galite pasirinkti skanėstus su mažiau / daugiau riebalų / baltymų ir tinkama mėsa.

Sveikiausi skanėstai yra apdorojami mažiausiai. Todėl svarbus ir pats jų gamybos procesas. Džiovinimas aukštoje temperatūroje yra ir paprasčiausias, ir geriausias sprendimas. Ši konservavimo forma buvo žinoma tūkstančius metų ir iki šiol yra kokybės garantija nenaudojant nereikalingų medžiagų ir priemonių. Džiovinimas taip pat suteikia neįprastą aromatą ir skonį, panašų į terminį apdorojimą.

Šunims gali būti duodami mėsos kaulai, t. y. neapdoroti su daugybe mėsos.

Skanėstai dėl gydymo

Šuniukams ir pagyvenusiems šunims mes rekomenduojame minkštus skanėstus , geriausia iš švelnios ir lengvai virškinamos mėsos, pavyzdžiui, ančių krūtinėlės. Jauniems šunims, kuriems dygsta dantys, turėtų būti suteikti kietesni skanėstai - presuotų gabalų ar kramtymų forma. Jų konsistencija ir pakankamas kietumas padės sušvelninti skausmą, susijusį su danties iškritimu, ir tuo pačiu masažuoti dantenas. Šiuo augimo ir vystymosi laikotarpiu jauni šunys dažnai graužia ir naikina naminius daiktus, taip jiems pasidaro lengviau. Pateikdami jiems natūralių skanėstų, užtikrinsite, kad ši veikla bus nukreipta į mūsų pasirinktus produktus, kurie papildys keturkojų racioną vertingais mineralais ir statybiniais komponentais. Šunų senjorams rekomenduojama švelnesnio skonio, nes silpnesni dantys ir žandikaulio raumenys. Jie sėkmingai patikrins natūralius, mėsos kramtymus, kurie kontaktuodami su seilėmis suminkštėja ir išlaisvina aromatą. Suaugę sveiki keturkojai gali išbandyti savo mėgstamą skonį. Tačiau jei pasireiškia alergija, rinkitės jas ir duokite mėsos, kuri nėra alergizuojantis veiksnys. Geras sprendimas yra patiekti džiovintus, mėsos gabalus ir kramtomus skanėstus. Reikia prisiminti, kad kramtymas ir ilgalaikis graužimas yra šuns instinktyvus poreikis, kuris jį džiugina. Tuo metu išsiskiria endorfinai - laimės hormonai, kurie užtikrina šuns atsipalaidavimą ir tingumą. Šis mechanizmas gali būti naudojamas hiperaktyviems šunims, kurie turi būti ramūs, taip pat prieš miegą.

 

Mopsas įkando atraminį kaulą. Tai pavojinga, suskyla į aštrius gabalus.

Kokie skanėstai suaugusiems šunims?

Suaugę sveiki keturkojai gali išbandyti savo mėgstamą skonį. Tačiau jei pasireiškia alergija, rinkitės jas ir duokite mėsos, kuri nėra alergizuojantis veiksnys. Geras sprendimas yra patiekti džiovintus, mėsos gabalus ir kramtomus skanėstus. Reikia prisiminti, kad kramtymas ir ilgalaikis graužimas yra šuns instinktyvus poreikis, kuris jį džiugina. Tuo metu išsiskiria endorfinai - laimės hormonai, kurie užtikrina šuns atsipalaidavimą ir tingumą. Šis mechanizmas gali būti naudojamas hiperaktyviems šunims, kurie turi būti ramūs, taip pat prieš miegą.

Kiekvieno skanėsto rūšį, atsižvelgiant į naudojamų komponentų tipą ir kiekį, turi skirtingą analitinę sudėtį. Fiziologiškai tinkamiausias bus tas, kuriame yra baltymų net iki 50–60%. Silpnesnio metabolizmo šunys turėtų būti maitinami maistu su mažai riebalų, gaunamų iš liesos ir vertingos mėsos arba iš geriausių žuvų, riebalų. Pavyzdžiui, lašišos gabaliukai turi labai gerą nesočiųjų riebiųjų rūgščių profilį, o iš jų gauti riebalai yra gerai įsisavinami ir naudojami šuns organizme.

 

Kiek skanėstų gali suvalgyti šuo?

Turint omenyje šuns gerovę ir sveikatą, geriausias pasirinkimas bus padaryti jo kasdienį gyvenimą sveiką ir skanų. Bet kokiu atveju skanėstai nepakeičia pagrindinių patiekalų, o santūrumas yra pats svarbiausias dalykas. Jie niekada neturėtų viršyti 10–15% kasdienio šuns ėdalo, jie turėtų būti įvedami palaipsniui - kasdien didinant jų porcijas iki gamintojo rekomenduojamo tikslo. Todėl verta pasižiūrėti užkandžių pakuotes ne tik dėl gražios jų grafikos, bet ir pagal ten pateiktą sudėtį bei maitinimo rekomendacijas.

Mūsų šuns subalansuotą mitybą galima paįvairinti sveikais užkandžiais. Jie suteiks ne tik vitaminų ir maistinių medžiagų, bet ir džiaugsmo.

Karolina Luščik