30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Kategorijos

Naujausi tinklaraščio straipsniai:

Neapolio mastifas (mastino napoletano) - Šunų enciklopedija

Neapolio mastifas priklauso 2 skyriui, arba molosams. Šis šuo pasižymi ramiu charakteriu, nors anksčiau jis buvo naudojamas ginti gyventojus nuo laukinių žvėrių. Šiuo metu tai daugiausia sarginis ir, stebėtina, šeimos šuo. Šis galingas ir ne mažiau gražus molosas puikiai sutaria su vaikais ir prisiriša prie namiškių. 

 Juodas neapoliečių mastifas.

 

Neapoliečių mastifų veislės šunų istorija

Neapoliečių mastifas yra viena seniausių šunų veislių apskritai! Jo ištakos siejamos su šumerų tauta, kuri 6000-2000 m. pr. m. e. Mesopotamijoje sukūrė gerai organizuotą kultūrą. Šumerai jau turėjo šiuos galingus šunis ir naudojo juos turtui ginti, o kartu ir liūtams bei kitiems gyvūnams medžioti. Šunys pasižymėjo atkaklumu, narsa ir didžiule jėga. Nepaisant kompaktiško ir masyvaus sudėjimo, ši veislė buvo greita ir tiksli bėgant. Per mūšius Mesopotamijoje nugalėtojų armijos pasiimdavo šunis su savimi, taip juos, be kitų, įsidėmėjo ir Julijus Cezaris, kuris juos įsimylėjo taip pat, kaip ir anglų mastifus. Dauguma šios veislės šunų buvo atvežti į dabartinio Neapolio teritoriją - iš čia ir kilęs veislės pavadinimas.

Nepaisant tokios ilgos istorijos, veislės standartas buvo parengtas tik 1949 m., o FCI jį pripažino 1971 m.

 

Neapolio mastifai - svoris, ūgis ir modelis

Neapolio mastifo išvaizda yra neabejotina. Suaugusio neapoliečių mastifo kūno svoris yra 60-70 kg (patinų) ir 50-60 kg (patelių). Šios veislės šuns kūno ilgis yra tik šiek tiek didesnis už jo ūgį. Neapoliečių mastifo patino ūgis ties ketera siekia 65-75 cm, o patelės - 60-68 cm.

Galva didelė, plati, bet trumpa, su stipria koja. Mastifo ausys, palyginti su visa galva, yra gana mažos, trikampės ir gretimos. Būdingas bruožas - gausi, kabanti oda ant kaklo, kur ji sudaro papildomą žandikaulį. Nugara tiesi, krūtinė plati. Kojos labai stiprios, laikysena tvirta. Uodega labai ilga, siekianti iki pat kulkšnies. Spalva paprastai būna pilka, juoda, retai ruda su baltomis dėmėmis.


Neapoliečių mastifas paprastai vaikšto labai lėtai, tingiai ir vangiai. Tačiau jo eisena keičiasi bėgant - tada ji yra dinamiška ir ryžtinga.

Neapoliečių mastifo ausys ir uodega dažnai buvo kopijuojamos. Šalyse, kuriose ši procedūra vis dar teisėta, ji vis dar atliekama šiai veislei.

 

Neapolio mastifo modelis.

 

Heraklis - Neapolio mastifas, įtrauktas į Gineso knygą!

2001 m. neapoliečių mastifas, vardu Heraklis, buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Jis buvo pripažintas didžiausiu šunimi pasaulyje! Skaičiai kalba patys už save. Šuo svėrė 128 kg, o jo kaklo apimtis siekė beveik metrą. Šeimininkai teigia, kad keturkojis nebuvo šeriamas jokiu specialiu maistu ir jau būdamas šuniukas gerokai išsiskyrė savo dydžiu. Bėgant metams jo svoris ir ūgis tik didėjo. Šeimininkų kaimynas pasiūlė šunį pateikti Gineso rekordų knygai ir paaiškėjo, kad Heraklis pranoko savo pirmtaką ir pelnė didžiausio pasaulyje šuns titulą.

 

Neapolio mastifo viliojimas

Neapoliečių mastifo kailis trumpas ir prigludęs prie kūno, todėl tokį augintinį palyginti lengva prižiūrėti. Jis kerpasi kartą per metus, todėl patartina jo kailį šukuoti dažniau, naudojant trumpaplaukėms veislėms skirtus šepečius. Šunį reikia plauti kuo dažniau, ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Be to, verta pasirūpinti raukšlėmis, ypač ant veido, reikėtų patikrinti, ar tarp jų nesusidaro uždegimas, šias vietas verta patepti fiziologiniu tirpalu arba specialiais preparatais. Šuns ausis, akis taip pat reikia prižiūrėti, rinkoje yra lašų ir tepalų, padedančių išvalyti šias vietas.

Didelis neapoliečių mastifo kūno svoris daro didelę įtaką šuns sąnarių ir kaulų būklei. Dėl šios priežasties neapoliečių mastifai linkę į klubo sąnario displazijos problemas. Šuns sąnarius reikia reguliariai tikrinti, kad problema netaptų rimtesnė. Taip pat patartina savo augintiniui duoti papildų ir vitaminų komplekso.

Ant sofos guli neapoliečių mastifas. 

 

Neapoliečių mastifas - charakteris

Neapolio mastifas iš prigimties yra švelnus šuo. Jie protingi, budrūs ir, nepaisant stambaus kūno sudėjimo, geba greitai bėgti ir gintis nuo priešų. Jie taip pat pasižymi ypatinga ištikimybe ir pasitikėjimu savo šeimininku. Šis bruožas būdingas šiai veislei ir Tibeto mastifams, kuriems šuns ir šeimininko santykiai taip pat yra ypač svarbūs. Visa tai lemia, kad ši veislė tinka šeimoms, gyvenančioms namuose. Jis puikiai tinka kaip šeimos šuo ir kaip turto sargas. Vien jo išvaizda kelia šuns baimę.

Neapoliečių mastifas nekonfliktiškas ir be reikalo nelaksto. Jis nėra linkęs bėgti ar nutolti nuo savo globėjų.

 

Šuo Hagrida?

Tikriausiai jums asocijuojasi su Hagrido mylimu šunimi iš "Hario Poterio" - Hugo. Tai buvo neapoliečių mastifas! Jei jums įdomu, kokie yra šios veislės šunys, dar kartą pažiūrėkite kultinę filmų seriją. Hugo gerai pristatė savo veislę. Jis daug gulėjo, daug valgė, mažai lojo, jam reikėjo kontakto su žmogumi - tipiškas mastino napoletano!

 

Neapoliečių mastifas - namų sargas. 

 

Neapoliečių mastifas - kaina ir prieinamumas

Neapoliečių mastifas kainuoja apie 6000 zlotų. Šuniukų iš geros reputacijos veislynų arba šuniukų, skirtų tolesniam veisimui, kaina gali siekti iki 10 000 zlotų. Neapolio mastifai nėra populiari veislė, ypač Lenkijoje. Jei ieškome šuniuko, patartina kreiptis į patikrintus veislynus, registruotus Lenkijos kinologų klube.

Deja, steigiama vis daugiau pseudoverslinių veislynų, kuriuose dažnai parduodami sergantys ar genetinių defektų turintys šunys. Neapoliečių šuo negali kainuoti mažiau nei 5 000 zlotų, todėl apsiperkant verta į tai atsižvelgti.

Neapoliečių mastifo mėnesio išlaikymo išlaidos siekia nuo 600 PLN. Priklausomai nuo šuns maisto kokybės ir jo būklės. Jei mastifas suserga, jo gydymo išlaidos gali būti astronominės.Karolina Łuszczyk
Lida Pieczulis