30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Kategorijos

Naujausi tinklaraščio straipsniai:

Italų kurtas (Levretė) - Šunų enciklopedija

Vaikščiojant miesto gatvėmis neįmanoma nepastebėti italų kurtų. Jo elegantiška ir išskirtinė eisena aukštai pakeltomis kojomis atkreipia visų dėmesį. Ši veislė idealiai tinka gyventi su globėju bute mieste - tam tikrai padeda nedidelė šuns laikysena, neveislinis charakteris ir artumo poreikis.

Tačiau ar italų kurtas yra idealus šuo? Tikrai ne. Visų pirma todėl, kad tai yra medžioklinis šuo. Sužinokite, kokie reikalavimai jai keliami ir į ką turėtumėte atkreipti dėmesį galvodami apie šios veislės šunį.

Isabella italų kurtas iš profilio.

 

Italų kurtų istorija

Italų kurtai yra natūrali veislė, beveik nepakitusi dėl žmogaus ir veisimo veiklos per daugelį metų. Italų kurtų protėviai yra maži Egipto kurtai. Iš Trakų jie keliavo į Romą, iš kurios viduramžiais pateko į Europą. Kiekviename iš šių kampų jie pelnė pripažinimą, ypač dėl savo greičio, vikrumo ir medžioklės efektyvumo, nedidelių priežiūros ir šėrimo išlaidų. Italų kurtai tapo nuolatiniais karališkųjų dvarų nariais, kurie džiugindavo karalius ir lydėdavo juos gaudant paukščius. Tuo metu taip pat klestėjo šunų lenktynės, kuriose daugumoje varžybų nugalėdavo kurtai.

1962 m. FCI oficialiai patvirtino šią veislę. Lenkijoje norint turėti italų greihaundą reikia leidimo. Tai susiję su tuo, kad praeityje brakonieriai naudojo kurtus.

 

Kaip atrodo italų kurtai?

Italų kurtai yra mažiausi iš visų kurtų. Kurtų kūno svoris neturėtų viršyti 5 kg, o ūgis ties ketera turėtų būti 32-38 cm. Šios veislės šunų lytinis dimorfizmas labai menkas. Italų kurtų patelės yra beveik tokio pat dydžio kaip ir patinai.

Iš išvaizdos italų kurtas panašus į miniatiūrinį kurtą. Siluetas yra kvadratinis, t. y. kūno ilgis panašus į šuns ūgį ties ketera. Kurto nugara nėra lygi, juosmens dalis pakyla, o kryžmens dalis smarkiai nukrenta. Ilgos, tiesios ir stipriai kampuotos kojos suteikia siluetui lengvumo, užtikrina elegantišką ir dinamišką eiseną bei nepaprastą greitį ir vikrumą bėgant. Krūtinė taip pat yra palanki šuns fizinei ištvermei - ji plati ir gili. Kurtams būdingas stipriai užriestas pilvas ir lieknas kūnas. Šių šunų uodega siaurėja žemyn ir paprastai laisvai krenta tarp kojų.

Plaukuotasis kurtas turi ilgą galvą ant ilgo ir lieso kaklo. Akys palyginti didelės, o ausys mažos, plonos ir prigludusios prie kūno, vidine puse į viršų.

 

Mėlynai rausvas italų kurtų raštas. 

 

Italų kurtas - kailio spalva

Standartas taikomas tik vienspalvėms spalvoms su juoda, isabella ir pilka spalvomis, tačiau visais jų atspalviais. Ant letenų ir krūtinės gali būti nedidelės baltos žymės. Populiariausi yra mėlynai rudos ir mėlynos spalvos (pilkos atspalvių) italų kurtai ir juodi kurtai.

Italų kurtų kailis yra tolygus visame šuns kūne. Jis yra plonas ir trumpas. Taigi, ar kurtas būtų geras pasirinkimas alergiškam žmogui? Tikrai ne. Iš tikrųjų greihaundai labai mažai loja ir jų kailio beveik nepastebima bute, tačiau sunkios alergijos kamuojamam žmogui ši veislė vis tiek sukels alergijos simptomų. Svarbu prisiminti, kad alergenų yra visose šuns išskyrose, ne tik per kailį išsiskiriančiose seilėse.

Taip pat skaitykite: Kodėl šuns kailis pernelyg iškrenta?

 

Italų kurtas ir vipetas

Italijos kurtai dalyvavo kuriant vipetų veislę. Kartu su greihaundų ir kai kurių terjerų deriniu jie padėjo sukurti dabartinį vipetų veislės šunį. Iš išvaizdos italų greihaundai yra mažesni ir lengvesni už vipetus. Kurto siluetas yra kvadratinis, o vipeto - stačiakampis. Kurtų veislės šunų kojų ir pėdų kampas ant galvos yra ryškesnis.

 

Italų kurtų viliojimas

Švelnus kurtų kailis priglunda prie šuns kūno. Dėl tokių savybių ir nepakankamo kailio trūkumo kurtai nėra atsparūs nepalankioms oro sąlygoms. Šunys greitai atvėsta ir gali lengvai peršalti, nes jų kailio termoreguliacija yra nepakankama. Būtina pasirinkti tinkamą aprangą italų kurtų veislės šunims ir aprengti juos ypač rudenį ir žiemą.

Taip pat skaitykite: Kaip išmatuoti savo šunį, kad išsirinktumėte jo aprangą?Dėl kūno sandaros ir ilgo, siauro kaklo taip pat reikėtų pasirūpinti tinkamais šunų dresūros reikmenimis. Italų kurtų apykaklė turi būti plati ir tolygiai paskirstyti spaudimą. Jei jūsų šuo mokomas vaikščioti su pavadėliu ir vis dar stipriai traukia, apsvarstykite galimybę įsigyti petnešas gyvūnų prekių parduotuvės. Pakinktai nespaudžia gerklų ir nesukelia skausmo ar sunkumų šuniui kvėpuojant.

 

 

Italų kurtai - sveikata ir ilgaamžiškumas

Kiek laiko gyvena italų kurtai? Vidutiniškai nuo 12 iki 15 metų. Tai nėra ilgaamžė veislė, greihaundams reikia palaikyti sveikatą, reguliariai tikrintis sveikatą ir papildomai saugoti, kad jie būtų apsaugoti nuo šalčio ar lietaus. Šiai veislei būdingi kelio girnelės išnirimai, epilepsija ir virškinimo sistemos sutrikimai. Reikia vertingo, gerai virškinamo ir imuninę sistemą stiprinančio šunų maisto. Pasitarus su veterinarijos gydytoju, galima pradėti vartoti lašišų aliejų, kad būtų gauta omega 3 nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios gerina imuninės, kraujotakos ir nervų sistemų veiklą.

 

Mėlyna italų kurtas. 

 

Italų kurtas - charakteris

Šiuo metu italų kurtai yra šunys kompanionai. Jiems būdingas didelis intelektas ir noras dirbti su žmonėmis. Jie greitai supranta, bet, kaip ir kurtai, gali būti užsispyrę ir, nesulaukę globėjo pasekmių, greitai ras būdą, kaip apeiti galiojančias taisykles. Iš prigimties kurtai greitai prisitaiko prie vyraujančių ir naujų sąlygų, jei tik su jais yra globėjas. Būtina socializuoti greihaundų šuniukus, kad jiems nesusidarytų atsiskyrimo nerimas ir neatsitraukimas nuo nepažįstamų dirgiklių, o jų medžioklės instinktas nekeltų problemų. Kaip ir kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai, kurtai yra labai jautrūs šunys ir, deja, gana dažnai kenčia nuo šunų depresijos. Dažniausiai taip nutinka dėl nepakankamo kontakto su žmonėmis, pernelyg agresyvaus šuns barimo arba išsiuntimo į lauką, pvz., miegoti.

Greihaundas yra šuo, kuriam reikia kompanijos ir kuris nemėgsta būti paliktas vienas. Jis linkęs sugyventi su kitais šunimis, tačiau nerekomenduojama jo poruoti su katėmis ar triušiais - greihaundai gali turėti medžioklės instinktą. Jei šuo namuose paliekamas vienas, geriausia jam palikti interaktyvių žaislų arba šniukštinėjimo kilimėlių su skanėstais. Svarbu prisiminti, kad kurtai yra medžiokliniai šunys. Nors jie puikiai jaučiasi butuose, jiems reikia daug judėti. Puikiai tinka agility ir kitos šunų sporto šakos.

Italų kurtų šuniukas. 

 

Italų kurtai - kaina

Italų kurtų šuniukas su kilmės dokumentais kainuoja apie 1250 eur. Veislinių šunų (reproduktorių arba kalių) kainos siekia 1750 eurų ir daugiau. Labai svarbi veislyno reputacija, taip pat ir šuniukų spalva. Populiariausi, pavyzdžiui, mėlyni arba juodi italų kurtai bus brangesni už izabelės veislės šunis. Italų kurtų veislynų mūsų šalyje nėra daug, tačiau galima rasti tokių tikrai gerų, registruotų FCI arba ZKwP.

Saugokitės pseudovertybių. Nors kaina už Italijos kurtų veislės šunis be kilmės statuso yra viliojanti, ji kelia šunų būsimų fizinių ir psichologinių problemų grėsmę - daugiausia dėl prastų laikymo ir netinkamų sąlygų veisimo vietoje.
Karolina Łuszczyk