30 DIENŲ PINIGŲ
GRĄŽINIMO GARANTIJA!
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
UŽSAKYMAMS NUO 18 EUR

Kačių maistas pagal veislę

Veisdami grynaveislę katę, turite atsižvelgti į jos specifines ypatybes. Kiekviena katė yra skirtinga, tačiau katės veislė turi tam tikrus išvaizdos ir elgesio standartus. Kačių veislė gali turėti polinkį į tam tikrą ligų grupę, būkles ar polinkį į kitokį elgesį.

Gamintojai palengvina grynaveislių kačių šėrimą. Maistas, skirtas tam tikros veislės katėms, yra sudaromas atsižvelgiant į jų poreikius. Veikliosios medžiagos yra skirtos palaikyti silpnesnius kačių kūno plotus arba užkirsti kelią tam tikrų ligų, kurioms veislė yra linkusi, išsivystymui. Parengtame sąraše yra žymiausių veislių kačių maistas: Norvegijos miškinė, Bengalijos, Britų trumpaplaukis, Meino meškėnai, taip pat Persai, Skudurinukė, Siamo katės ir Sfinksai.

Kokį maistą pasirinkti grynaveislėms katėms?

Didelių veislių katėms, tokioms kaip Meino meškėnai, Norvegijos miškinių, Skudurinukių ir Britų trumpaplaukių, maistas yra skirtas pagerinti skeleto sistemą ir palaikyti raumenis.

Maistas Bengalijos katėms ir Sfinksams turi suteikti daugiau baltymų ir energijos, kad būtų patenkintas greitas veislės metabolizmas ir didelis aktyvumas.

Maistas Persams ar Skudurinukėms ir Britams yra skirtas užkirsti kelią per dideliam svoriui, į kurį linkusios šių veislių katės.

Katėms, turinčioms širdies ir kraujagyslių ligų bei širdies problemų, turėtų būti skiriamas ypač didelis taurino kiekis. Tai būtina kiekvienai katei, o toms kurioms gresia širdies problemos, jis gali atidėti ligos pradžią. Taurinas negali būti perdaugintas, todėl kuo daugiau, tuo geriau. Standartas turėtų būti 1500 mg šlapiame maiste ir 2000 mg sausame kačių maiste.

Gamintojai taip pat siūlo maistą grynaveislėms katėms skirtingais gyvenimo tarpsniais. Atsižvelgiant į mūsų grynaveislių jauniklių amžių, galite pasirinkti kačiukų, suaugusių kačių ar senjorų maistą. Didžiausia grynaveislių kačių priežiūros maisto produktų grupė yra maistas suaugusioms katėms.

Geriausias maistas katėms

Tačiau reikia atsiminti, kad kačių maistas pirmiausia turėtų būti pritaikytas mėsėdžių, tokių kaip katės, virškinimo sistemai. Tai reiškia, kad joje neturėtų būti grūdų, o didelėje mėsos dalyje būtų gyvūninės kilmės baltymų. Katė energiją gauna daugiausia iš riebalų, jos turėtų būti ir kačių maiste.

Galite rinktis iš sauso ar šlapio kačių ėdalo. Pasirinkimas priklauso nuo globėjo. Manoma, kad sausas maistas yra patogesnis patiekti ir mažiau nešvarus. Kita vertus, drėgnas maistas drėkina kates, yra aromatingesnis ir skanesnis katėms.